Fly Now Pay Later, ABD’de Seyahat Talebinde Toparlanma Başladıkça Ölçeğini Artırmak İçin 10 Milyon Sterlin Fon Elde Etti

Seyahat ödemeleri uzmanı Fly Now Pay Later, ABD operasyonunu ölçeklendirmek için ek 10 milyon £ ‘luk A Serisi finansman sağladı.

Varlık yönetimi firmaları Revenio Capital ve Taurus Wealth Advisors tarafından ortaklaşa yürütülen en son yatırım, A serisi fonun toplamını 45 milyon £ ‘a yükseltti.

İngiliz fintech firması, ödemelerini % 0 APR (yıllık yüzde oranı) teklifleriyle 12 aylık taksitlere yayarak müşterilerine tatillerini finanse etmenin bir yolunu sunuyor.

Satıcı ortaklıkları, KOBİ seyahat operatörlerinden Malezya Havayolları veÇevrimiçi Seyahat Acenteleri lastminute.com ve TravelUp gibi önde gelen operatörlere kadar uzanmaktadır.

Kurucu ve İcra Kurulu Başkanı Jasper Dykes; “Son 12 ay, ticari seyahat sektörü için tarihte kaydedilen en kötü yavaşlamanın yaşandığı bir dönem oldu.

“Henüz düzlüğe çıkamasak da, umut ışığı mevcut. Bir yıldan fazla bir süredir evlerimizde kaldıktan sonra, insanlar dünya çapında valizlerinin tozunu atmak için can atıyorlar.

“Seyahatin toparlanması muhtemelen kademeli olacaktır; ancak gerçekleştiğinde, insanlara bir seyahat rezervasyonu yapma ve kendileri için işe yarayan bir hızda ödeme yapma özgürlüğü vermenin rezervasyonları teşvik etmeye yardımcı olacağını umuyoruz.

“Dünyanın dört bir yanında uçuşlarını finanse etmek için sorunsuz bir yola ihtiyaç duyan aileleri olan on binlerce insan var.

“Finansal sınırları kaldırarak, gezginler için COVID-19 sonrası dünyayı açmayı ve dünyanın dört bir yanındaki insanların arkadaşları ve aileleriyle yeniden bağ kurmasını umuyoruz.

“Lansmandan bu yana, tek bir düğmeyle ödeme esnekliği sağlayarak daha fazla kişi için seyahati daha erişilebilir ve uygun maliyetli hale getirme misyonunu üstlendik.

“Tescilli platformumuz, mevcut kredi kurumları tarafından geleneksel olarak yetersiz hizmet alan tüketicilere son derece özelleştirilmiş ve hafif ödeme seçenekleri sağlayarak anında kredi kararları vermek için tasarlandı” dedi.

Fly Now Pay Later, teknolojisini ABD pazarında altı aydır beta olarak test ederken, seyahat sektörünün pandemiden Avrupa’da olduğu kadar kötü etkilenmediğini söylüyor.

Firma, son 12 ayda yaşanan önemli kesintilere rağmen, “sınıfının en iyisi teknolojisine ve kullanıcı deneyimine yatırım yapmaya ve geliştirmeye devam ettiğini” söylüyor.

Yeni ticari ortaklıklar arasında Kayak, Malaysia Airlines ve havayolu ödemeleri ağı Universal Air Travel Plan (UATP) bulunmaktadır.

Revenio Capital’in direktörü Kitarack Chapman; “Yenilikçi ve teknolojiye dayalı finansal çözümleriyle dünya çapında gezginler ve tüccarlar için hayatı kolaylaştırmaya devam ederken şirketi ve deneyimli yönetim ekibini desteklemekten gurur duyuyoruz” dedi.

Dubai, Taurus Wealth Advisors Yönetim Kurulu Başkanı ve Özel Pazarlar Başkanı Rohit Hemdev ise; “Başarılı ve hızlı büyüme yolculuğunda Fly Now Pay Later’ı desteklemeyi dört gözle bekliyoruz ve Taurus Wealth olarak bizler dünya çapında en son teknolojilere yatırım yapmaya aktif olarak devam ediyoruz” diyerek ekledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!