Facebook’ta En Çok Beğeni Alan Şehirler 0

Fastbooking.com tarafından yapılan araştırmaya göre, facebook’ta en çok beğeni alan ilk 3 şehir New York, Paris ve Londra. İstanbul ise listenin yedinci sırasında yer alıyor.

Günümüz itibarıyla sayısı 1.32 milyarı bulan Facebook kullanıcıları, ‘en çok like alan’ 50 şehri belirledi. Facebook’taki sayfalarında aldıkları beğenilere göre sıralanan şehirler içinde İstanbul 7. sırada yer alıyor.

Fastbooking.com’un araştırmasına göre listenin zirvesinde 15 milyon beğeni ile New York var. İlginç detaylardan biri ise, İran’ın başkenti Tahran’ın, İtalya’nın başkenti Roma’yı geçmesi. Tahran listenin 32’inci sırasında yer alırken, Roma 35. sırada bulunuyor.

Facebook’un dünyada bulunan tüm şehirler ile ilgili sayfası var. Bu sayfalarda turistlere yönelik ipuçları, tavsiyeler, haberler ve popüler gönderiler yer alıyor ve ülkenin Wikipedia sayfasına da yönlendirme yapılıyor.

Kaynak: Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.