Alternatif Tatil Önerileri

Alternatif tatil derken, aslında alternatif konaklamadan bahsediyorum. Tatili nerede, hangi muhitte geçirdiğiniz değil de, nerede konaklayabileceğiniz hakkında konuşmak istiyorum.

Öyle her sene olduğu gibi yıldızı bol, herşey dahil, her şey saatle kısıtlandırılmış, orası yasak, burası bu saatte açık değil, gece havuza giremezsiniz vs. kurallarla donatılmış, sanki askeriye kampı gibi kalıplaşmış otellerde veya pansiyonlarda tatil yapmaya son verin artık. Yeni bir trend var; Kiralık Villa Tatili, aslında uzun yıllardır Avrupa ve Amerika’da uygulanan bir tatil yöntemi ama ülkemize biraz geç gelmiş, onu da özellikle İngilizler getirmiş ve biz de daha yeni duyduk. (Ben yeni duydum)  Kış aylarında başlayan, aslında yaz tatili bitiminde başlayan, “gelecek seneki tatili nerede geçireceğiz” sorusu sizlere yabancı gelmiyordur. Hepimizin ortak noktası bu, nereye gitsek, nerede konaklasak, sence nereye gidelim, siz memnun kaldınız mı vs. sorular aklımızı kurcalar ve çevremizdekilerle böyle diyaloglar yaşarız. Bu tatilde de tatilimizi alternatif konaklama adı altında farklı bir konseptte yapalım, sevdiklerinizle veya ailemizle tatilimizi kiralık villalarda yapalım.

20120725-00021178147

Kiralık Villa konaklaması nasıl olur?  sorusunun cevaplarını merak ediyor olmalısınız. Google sizlere herşeyde olduğu gibi, bu konuda da birçok farklı şirketle, bir çok villa konaklama seçeneği sunuyor. Villa kiralama konusunda deneyimli ve uzun yıllardır bu işi Kalkan, Kaş, Fethiye ve Göcek’te profesyonel olarak yapan www.patararoperty.com u tercih edebilirsiniz. Öncelikle sizden “Villa Kiralama Kaç Para” diye bir soru gelebilir. Bu sorunun tam olarak cevabı aslında yok. Bu soruyu yetkili kişiye sorduğunuz zaman o da size; Hangi villa? Hangi tarihte? Kaç kişilik villa? Kaç gün konaklama yapacaksınız? vs. gibi sorularla, sorunuza yanıt verecektir doğal olarak. Girin web sitesine, kaç odalı istiyorsunuz, kaç kişilik villa istiyorsunuz, deniz manzaralı mı olsun yoksa doğa içerisinde mi olsun bunlara karar verin, zaten herşey açık bir şekilde yazıyor, hangi ayda kaç para, hangi odada ne var, havuz kaç metre, şehir merkezine yakın mı bu gibi ince ayrıntılar bile yazıyor. Tam detaylı fotoğrafları, villaların videoları dahi var. Oradan seçin bir tane beğendiğinizi, fiyatına bakın size uyuyor mu, doluluk tarihine bakın sizin istediğiniz tarihte boş mu diye. Tatiliniz için seçmiş olduğunuz villanın istemiş olduğunuz tarihlerde uygun olup olmadığını öğrenmek ayrıca rezervasyon işlemini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz online rezervasyon işlemi gerçekleştirerek de hayalinizdeki tatili yaşamak için ilk adımı atabilirsiniz. Rezervasyon işleminin tamamlanması ile birlikte tek yapmanız gereken tatil tarihi için hazırlıklara başlamak olacaktır.

Erken rezervasyonda avantajınız tabi ki olacaktır. Hem istediğiniz tarihte yer bulmak için erken rezervasyon yapmak gerekiyor. Tatilinizi Ölüdeniz’in mavi sularında ya da Kaş’ın o otantik şehir merkezinde ya da Kalkan’ın mükemmel plajlarında geçirmek istemez misiniz? Ayrıca, muhafazakar olarak tanımladığımız, tesettürlü bayanların ve ailelerinin o mutlak sorunu olan, beraber tatil yapma, aynı anda aynı havuza girme problemine kesin çözüm getiren bu Kiralık Villa Tatili, Muhafazakar villalar adı altında bu gibi taleplere cevap veriyor. Özel yüzme havuzu olan bu villalar doğal olarak diğer villalardan biraz uzakta yer alıyor, ya büyük bir arazi içerisinde konumlanmış ya da havuz çevresi taş duvarlarla, brandalarla veya perdelerle kapatılmış yani korunmuş oluyor. Dış gözlerden uzak, rahat bir şekilde ailecek aynı havuza aynı anda girmenin rahatlığını size sunuyor. Duyduğuma göre İngiliz müşteriler de özellikle bu gibi villaları tercih ediyorlarmış. Rahat olma bakımından olsa gerek.
Kiralık Villalar müşterilere kendilerini özel hissetmelerini sağlıyor ve huzurlu bir tatil keyfi yaşatıyor.

Kaş, Kalkan, Göcek ve Fethiye bölgelerinde birçok tatilcinin en büyük keyfi havuz, doğa, plaj ve özel villa. Düşünsenize trilyonluk villaları satın alma gücünüz yok ama 1 hafta kiralayıp sanki sahibiymiş gibi doya doya tatilinizi yapıyorsunuz. Ne elektriğine ne suyuna ne de herhangi bir masrafına da karışmıyorsunuz. Süper. Bu arada, otellerde geçerli olan “gece havuza girmek yasak” yasağı diye bir şey yok. Gecenin 3 ünde havuza girmek müthiş oluyor, deneyin mutlaka. Bu bölge zaten bir harika, tarihle içiçesiniz, her yer deniz, her yer plaj, her yer eğlence, isterseniz her yer sakinlik, daha ne olsun ki? Hep söylenir ya ağzımıza plesenk olmuş bir laf vardır “şehrin gürültüsünden, keşmekeşliğinden ve kirli havasından uzaklaşmak” diye; işte o söz tam bu bölge için söylenmiş olsa gerek. Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve eşsiz manzaraları ile unutulmaz bir tatil bölgesi burası, kesinlikle hayal ettiğiniz unutulmaz tatili burada ve özel villanızda geçireceksiniz.

Fethiye’den günübirlik bir gezi düşünüyorsanız ilk uğramanız gereken yer Saklıkent olmalıdır. Kayalardan fışkıran sular ve burada alabalık keyfi sizin için mükemmel bir gün geçirme fırsatı sunuyor. Yine Fethiye’ye 15 dakikalık mesafede bulunan Tarihi bir yapısı bulunan ve eski Rum yerleşim şehri olan Kayaköy’de, Fethiye’nin gezip görülmesi gereken yerlerinden biridir. Konutlar arasında bulunan şapel, bölgede bulunan iki büyük kilise, okul ve gümrük binaları da görülmeye değer yapılar arasında yer alıyor. Fethiye’den Kaş’a doğru gidilen yol üzerinde Kalkan’a gelmeden, Saklıkent’i geçtikten sonra ziyaret edilmesi gereken yer ise Patara oluyor. Dünya’nın ikinci uzun plajı olarak adlandırılan bu plaj, caretta carettaların üreme yeri olarak biliniyor ve burada yapılaşma kesinlikle devlet tarafından yasaklanmış. Kalkan, tarihi eski bir liman kentidir, burada “old town” diye bir bölge vardır ki bu bölgede tarihi evler ve sokaklar yer alır. Küçük bir bölümdür ve burada da villalar ve küçük dükkanlar, dar ara sokaklar yer alır. Türkiye’de en fazla villa Kalkan’da yer alıyormuş, 3000 den fazla villa olduğunu duyduğum zaman çok şaşırdım. Hatta bu villaların 1000 den fazlasının yabancılara ait olduğu duyunca şaşkınlığın bir kat daha arttı. Ve bu villa tatili diye adlandırılan alternatif konaklama tatili 10 yıldan fazladır yapıldığını duyunca da sustum artık.

hl23n526091

Kaş, Kalkan’a araba ile 25 dakikalık mesafede, yol üzerinde ünlü Kaputaş plajı var, küçük küçük plajlar da mevcut. Zamanınız varsa hepsinde durun ve hepsinde yüzün, serinleyin, fotoğraf çektirin. Kaş zaten mükemmel bir mekan, anlata anlata bitmez ki. Ne Bodrum’a benzer, ne Kuşadası, ne de Çeşme’ye… Kaş müdavimleri ayrıdır, öyle Bodrum’a hava olsun diye gidenlere benzemez, Kaş’a gelen, gerçek bir tatil yapmaya gelmiştir, denize girmeye gelmiştir, denize dalmaya gelmiştir, tekne turuna çıkmaya gelmiştir, paraşütle atlamaya gelmiştir, etrafı keşfetmeye gelmiştir, balık tutmaya gelmiştir, hava atmaya gelmemiştir. Bu arada burada çok müthiş balık çıkıyor, balık meraklılarına duyurulur. Sokar diye bir balık var ona dikkat edin dikenleri zehirli ama tadı muhteşem.

Fethiye Limanı’ndan, Kalkan Limanı’ndan, Kaş Limanı’ndan günübirlik olarak düzenlenen mavi deniz turlarını da deneyebilirsiniz. Deniz turlarında ziyaret edilen çok güzel yerler var, Kızılada, Tersane Adası, Delikli Ada, Yassıcalar, Göbün Koyu, On İki Adalar, Şövalye Adası, Kekova ve Domuz Adası gibi eşsiz güzellikler. Tatilinizin bir gününü mutlaka bu turlardan birisinde değerlendirin. Eğer kendinizi cennette hissetmek isterseniz ‘’Gizli Cennet’’ olarak anılan Dalyan’ı da ziyaret edebilirsiniz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

3 Comments

  • Muhafazakar villa ile kastınız nedir açıklıyabilirmisiniz?

    • Firmanın demek istediği, sanırım sadece muhafazakar kesime hitap eden siteler içindeki villalar.

    • Sanırım havuzu dışarıdan görünmeyen villalar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!