Facebook Pazarlaması, Seyahat Markanızın Benimsenmesi

Yapılacak şeylerin ilki, Facebook yeniden pazarlama tam olarak nedir?

Temel olarak, şirketlerin zaten bir ürün veya hizmetine ilgi göstermiş müşterilerine tekrar reklam yapması sürecine denir.

Bu dönüşümün artmasına yardımcı olan ve yeni müşteri kazanmanın maliyetini azaltan bir taktiktir. Reklamlar zaten size daha önce ilgi göstermiş kişiler üzerinde çok etkilidir; örnek olarak daha önce web sitenizi ziyaret etmiş veya bir şey satın almış ya da benzer ürünlere ilgi göstermiş hali hazırdaki müşterileriniz verilebilir.

Peki, Facebook yeniden pazarlama seyahat şirketleri tarafından nasıl kullanılabilir?

Tnooz yakın zamanda firmaların rezervasyon sayılarını artırmaları için Facebook yeniden pazarlamayı nasıl kullanabileceklerini raporladı.

İşte uzmanlardan sizin için önemli ipuçları:

Ürün ve servis kataloğunu tanımlayın

Bazı sektörler için ürünlerini tanımlamak inanılmaz derecede kolaydır. Seyahat içinse biraz daha karmaşık olabilir, özellikle yeniden pazarlama konusunda – ama imkânsız değil. Ürünlerin sıralamasını yapmak ve reklam verenlerin site kullanıcılarını yeniden hedefine alabilmesi için Facebook, DPAs sistemi kullanıyor. Bu durum uçuş, otel ve seyahat kiralama için farklı kataloglar olacağı anlamına geliyor. Sistem, etkili yeniden pazarlamanın ilk adımı ve reklamların hala etkili hala gelmesini sağlayacak anahtar.

İlgili bir parça yapısı

Kulağa teknik terim gibi geliyor olabilir ama göründüğünden daha kolay. Bir kullanıcı web sitenizde gezinirken onları yakın dönüşüme götürecek çeşitli adımlar vardır. Bu adımlara arama, gezinme, rezervasyon, ödeme bilgisi ve ödeme yapma örnek olabilir. Seyahat reklamı verenlerinin bu adımları izlemesi ve her kullanıcı için bu adımlarla ilgili parça yapısına uygun reklam vermesi gerekir. Bir kullanıcı gezinti yapan bir hedef ise başka birine uygun reklam yerine, hedefe uygun reklam verilmelidir. Örneğin zaten belirli bir şehirde araba kiralamak için bakınıyorsanız buna uygun reklam verilmelidir.

Alıkoyma pencereleri

Yine kulağa teknik bir terim gibi geliyor olabilir ama gerçekten bu da öyle değil. Alıkoyma penceresi satın almaya ilk niyet edildiği an ile sizin uygun reklam verdiğiniz zaman arasında geçen süredir. Bu süre seyahat ürünlerine göre farklılık gösterir. Örneğin uçuşlar için alıkoyma penceresi otel için olanlara göre önemli ölçüde daha kısadır. Ürüne göre en iyi yeniden pazarlama süresini anlamak çok önemlidir. Mesela uçuş rezervasyonları için reklamların geç kalması faydalı değildir. Bakıldığı ilk günden itibaren hızlıca otel bilgisi bombardımanı işleri beklediğinizden çok daha iyi hala getirebilir. Reklam bütçelerini en iyi ürüne veya hizmete bağlı olarak ve kitlenin tercihlerine göre en iyi şekilde analiz etmek en uygun strateji olacaktır.

Yukarıdaki üç ipucu Facebook yeniden pazarlamayı kullanmak isteyen ve reklamlarının estetik ve yaratıcı görünmesini isteyen işletmeler tarafından dikkatle incelenmelidir. Görsel olarak çekici görüntüler ve içerik, satış yapan pazarlamacıların göstermeye odaklı olması gereken şeyler olmalıdır.

Bir seyahat firmasını temsil ediyorsanız ve Facebook yeniden pazarlama konusunda yardıma ihtiyacınız var ise, bize ulaşın ve online seyahat pazarlamasında size nasıl yardımcı olabileceğimizi birlikte inceleyelim. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!