Expedia, SilverRail Çoğunluk Hisselerini Satın Alıyor 0

Anlaşma şartları açıklanmazken bu, Birleşik Krallık merkezli bağımsız şirket için 8 yıllık yolculuğun sona erdiği anlamına geliyor.

SilverRail, Aaron Gowell (CEO) ve Will Phillipson (Başkan) tarafından 2009 yılında tren biletleri için Küresel Dağıtım Sistemi olarak kurulmuştu, o zamandan beri de İsveç, Avustralya ve ABD’de ofisler açmıştı.

SiverRail, daha önce Quno formuyla tüketici ile doğrudan temas eden bir rol oynuyordu; fakat bu da birkaç yıl içinde durduruldu.

Şirket, demiryolu operatörü dağıtım platformunu devreye sokmak ve tren biletlemelerini arttırmak amacıyla kurulduğu günden bu yana düzenlenen dört fonlama turu sayesinde fonlarını 69 milyon dolara yükseltti.

En son yatırım ise Nisan 2014’te Mithril Capital Management’ın liderlik ettiği ayrıca daha önceki destekçiler olan Caanan Partners, Suther Hill Ventures ve Brook Venture Partners’ında bulunduğu 40 milyon dolarlık büyük bir turla gerçekleşmişti.

Gowell, daha önce 29 milyon dolarlık hisseler karşılığında seri A ve B yatırımları almayı başarmasının yanı sıra bir satın alma işlemi sayesinde şirkete 3 milyon dolar çekmeyi başarmıştı.

Araştırma firması Pitchbook tarafından hazırlanan bir rapora göre 40 milyon dolarlık C serisi yatırım turu ise, sektör çapındaki C serisi medyan ile karşılaştırıldığında canavar bir tur olarak değerlendirildi.

Çevrimiçi seyahat acentacılığı üzerine demir yolu hizmetleri için bir güç arama ve biletleme açısından anlaşma garanti altına alındığında, SilverRail’in bugüne kadar ki en üst düzey ortaklık anlaşması muhtemelen Expedia ile yapılmış olacak.

Orbitz’e ait olan Ebookers (şu anda her ikisi de Expedia imparatorluğunun bir parçası) SilverRail ile çalışan ilk büyük çevrimiçi seyahat acentası idi.

Phillipson daha önce de Birleşik Devletler merkezli, yeni bir işletme olan ve SilverRail ile aynı amaca sahip Wandrian için çalışmıştı.

Expedia CEO’su Dara Khosrowshahi; “Demiryolları çevrimiçi bir devrim için hazır ve bizler de bunun bir parçası olmaya hazırız. Demiryollarının çevrimiçine evrilmesi, 1.3 milyon dolarlık seyahat pazarında en hızlı büyüyen yenilik alanlarından biri olmasını sağladı, SilverRail bu yeniliğe güç katmakta ve inanılmaz derecede yetenekli olan SilverRail ekibine, Expedia ailesine hoşgeldiniz demekten de büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe