EuTravel Projesinin Son Ortağı Travelport Oldu 0

Roma’dan Berlin’e gitmek istediğinizi bir düşünün. Seyahat planlama sitelerine girdiğinizde karşınıza çıkan ilk ve genelde tek seçenek uçaktır. Fakat bu durum yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Multi-model dediğimiz çok seçenekleri seyahat planları artık daha yaygın. Roma’dan Viyana’ya dek trenle, sonrasını uçakla hatta bir kısmını da kiraladığınız araba ile neden gitmeyesiniz?

img1 (1)

Aslında bu bir Avrupa Birliği projesi. Ve bu projeye son katılan isimlerden biri ise Travelport. EuTravel isimli bu proje geçen yılın yarısında başlatıldı ve 2017 yılının Ekim ayına dek devam etmesi bekleniyor. Bu projenin temel amaçlarından bazıları şöyle:

  • Gezginlerin Avrupa seyahatlerini kolaylıkla organize etmesini sağlamak
  • Multi-model seyahat servisini kolay ve efektif bir şekilde sunmak

Bu projenin son üyesi Travelport’un rolü ise data sağlamak olacak. Bu proje Travelport haricinde Amadeus, Silverrail, Trenitalia gibi birçok partneri de bir araya getiriyor. Proje koordinatörü ise Inlecom Systems.

Avrupa’yı seyahat edenlerin birçoğunun bildiği GoEuro ise bu konsepti bir süredir kullanıyor ve Aralık ayında açıkladıkları fonları 45 milyon dolardı. Seyahat seçeneklerini artırmak her zaman iyi bir fikir olabilir. Halihazırda bu konsepti kullanan Distribusion ve Rome2Rio gibi diğer şirketler de bu projeye dahil olacaklarını bildirdi.

Her şirketin olanaklarını artırmak için çalıştığı iş alanında, bu birleşmenin ve multi-model konseptinin sonuçlarını bir süre sonra görebiliriz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.