Europcar Lab, Wanderio’dan Hisse Aldı.

Paris merkezli Europcar Lab bölümüne yaptığı son yatırımı duyurdu. Açıklamaya göre şirket, İtalyan çoklu araştırma ve karşılaştırma platformu Wanderio’dan azınlık hissesi aldı.

Hisse yüzdesi ya da ödenen para ise açıklamada yer almadı.

Wanderio 2013 yılında kuruldu ve kurulduğu tarihten itibaren 1 milyondan fazla yolculuğu kolaylaştırdı. Tren operatörleri, havacılık,otobüs, ve havayolu transferi alanında uzmanlaşmış kişilerden veri toplayarak kullanıcılara seyahatlerinde seçenekler sundu.

Europcar’la yapılan anlaşmaya göre artık arama sonuçlarında otomobil kiralama seçeneği de olacak.

wanderio

Europcar’ın en yüksek profilli yatırımı 2015 yılında Fransız B2B VE B2C araba paylaşımı şirketi Ubeeqo’yu bünyesine katmasıydı. Ubeeqo geçtiğimiz ay BlueMove adlı şirketi İspanya’daki operasyonlarına başlamak için satın aldı. Bunun yanı sıra Ubeeqo; Birleşik Krallık, Belçika, Fransa ve Almanya’da operasyonlarına devam etmekte.

Wanderio şu anda İtalyan yolculara odaklanmış durumda ancak CEO’su Matteo Colo’ya göre bu birleşme onlara Avrupa’nın diğer ülkelerinde de kapıyı aralayacak.

Europcar’ın Hareketlilik Birimi’nin başında olan Fabrizio Ruggiero, Europcar’ın ilk defa böylesine bir şirkete yatırım yaptığını belirterek, onların iş modelinde ve karşılaştırmalı sonuç sunma yönteminde büyük bir potansiyel gördüklerini ifade etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!