Enuygun.com 2016 Yılında 3 Milyon Uçak Bileti Satışına Ulaştı 0

2016 yılında aylık ortalama 10 milyon ziyaretçi ve 45 milyondan fazla sayfa gösterimi yaparak 3 milyondan fazla satış yapan ve ayrıca Wingie markasıyla yurt dışında 3 ülkeye açılan Enuygun.com, 2017 yılında bilet sayısını 5 milyon adete çıkarmayı planlıyor.

Online seyahat alışverişinde Türkiye pazarında faaliyet göstermesine rağmen dünya markalarını geride bırakan Enuygun.com yurt dışı için de hedef büyüttü. 

Geçtiğimiz yıl ilk hamlelesini ABD, İngiltere ve Almanya ile yapan şirket 2017’de 5 ülkeye daha açılarak toplamda 8 ülkede büyümeyi ve global bir marka olmayı amaçlıyor.

Enuygun.com CEO’su Çağlar Erol, “5 yıl önce girdiğimiz uçak bileti pazarında, kısa sürede Türkiye’nin en büyük online uçak bileti acentası olduk. Dünyada online seyahat alışverişi giderek artıyor.

2015 yılında 560 milyar dolar hacme sahip olan bu pazarın, 2017’de 760 milyar doları bulması bekleniyor. Türkiye’de de online alışverişte seyahat harcamaları en yüksek paylardan birini alıyor. Biz de bu gelişmeleri değerlendirerek yurt dışı markamızı oluşturduk. Wingie ile Almanya pazarına girdik. Çok kısa sürede de İngiltere hatta ABD pazarında da bilinen bir marka olmayı hedefliyoruz” dedi.

Ayrıca “enuygun.com olarak geçtiğimiz yıl 3 milyondan fazla bilet satışı gerçekleştirdik. 2 milyon kişi mobil uygulamalarımızı indirdi. 24 saat satış destek ekibimizle, yolculuk öncesi ve sonrası bilgilendirici maillerimizle en uygunu sunmaya çalışıyoruz. Türk halkının sevdiği enuygun.com‘un uçak biletindeki gücünü, dünyaya Wingie markasıyla taşıyacağız. 2017 yılı Almanya, İngiltere ve ABD’de de “Wingie” markasıyla büyüyeceğimiz bir yıl olacak. 5 yeni ülkeye daha teknolojimizi ve hizmet kalitemizi taşıyarak en az 5 milyon uçak bileti satmayı hedefliyoruz.” olarak ekledi.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe