Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Emirates geçen hafta yayınlanmaya başlayan yeni reklamında United’ın yaşadığı sorunları ele aldı.

Şirket Twitter’da, “Gökyüzünde, Size dost gerçek bir havayolu ile uçun.” mesajıyla birlikte bir video paylaştı.

Bünyesindeki abin ekibi için, bilet satın aldığı uçuşta yerini bırakmaya yanaşmamasından dolayı sürüklenen ve darp edilen bir yolcunun video görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından kendisini bir tartışmanın ortasında bulan United, “Size dost gökyüzünde uçun.” sloganıyla tanınıyor (Ve bu slogan, söz konusu olay ile ilgili meme’lerde göz ardı edilmemiş bulunuyor).

Sözü geçen reklamı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz:

https://twitter.com/emirates/status/851845063999188994

 

Emirates de, tıpkı Qatar ve Etihad havayolu şirketleri gibi ABD menşeli, köklü havayolu şirketleri olan United, American ve Delta ile sıklıkla anlaşmazlığa düşüyor. Havayolu şirketlerinin yöneticileri genellikle temkinli adımlar atarken Emirates, tıpkı Amerika’nın göz bebeği Jennifer Aniston’a yer verilen eski bir reklam kampanyasında olduğu gibi sıklıkla büyük adımlar atıyor.

Yeni reklamda Emirates, United’ın CEO’su Oscar Muñoz’dan bir alıntıya dikkat çekiyor: “O havayolu şirketleri, birer havayolu şirketi değil.” Şirket bunun ardından, geçtiğimiz Pazartesi günü TripAdvisor tarafından Emirates’e verilen, dünyanın en iyi havayolu şirketi ödülüne dikkat çekiyor.

Emirates, söz konusu reklamın United ile ilgili vakaya yönelik bir tepki olma niteliği taşıdığını doğruladı.

United’ın bu olayla ilgili açıklaması sadece öfkeyi arttırmış olmakla kalmış gibi görünüyor ve TIME’a göre şirketin hisseleri önemli derecede değer kaybetti.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz