Emirates Havayolları’ndan Orada Ol #BeingThere

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli havayolu firması Emirates Havayolu ve National Geographic ortaklığıyla gerçekleştirilen “Orada Ol” kampanyası, gerçek yolculuk deneyimini seyahat tutkunları ile paylaşarak merak ve macerayı bir arada sunan uygulamasını başlatıyor.

İnsanları ve mekânları birbirine bağlayan Emirates Havayolları, yeni hayata geçirdiği uygulaması ile 130’dan fazla milletten oluşan dinamik ve tutkulu çalışanlarını başrolde tutarak Emirates’i “küresel gezgin”e dönüştürüyor.

Yeni uygulama kapsamında, Emirates personelinden seçilmiş elçiler altı ay boyunca dünya çapındaki seyahatlerinde “Orada Ol” kampanyası ile kendi hikâyelerini anlatarak seyahat tecrübelerini dijital ve sosyal medya ortamında paylaşıyorlar.

Şehirlerin gizli kalmış yönlerini keşfedecekler

Emirates personeli arasında düzenlenen yetenek yarışması ile seçilen yedi elçiden oluşan “Orada Ol” ekibi, Havayolu’nun küresel ağında bulunan şehirlerin gizli kalmış yönlerini keşfederek müzik, yemek, moda ve macera dolu yolculuklarını filmleştirerek yeni hikâyeler yaratacaklar.

Emirates, bu hikâyeleri küresel kitlelere sunmak amacıyla National Geographic Kanalı ile birlikte çalışarak, National Geographic’in geniş çaplı kanalı üzerinden kendi dijital ve sosyal medya kanallarına ulaşmayı planlıyor. National Geographic, yedi kişilik ekibe yaratıcı gelişim ve ilgi uyandıran bir hikâyeyi anlatabilme gibi temel konularda eğitimler vererek projenin başından itibaren içinde yer alıyor.

Konuyla ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emirates Pazarlama, Marka ve Kurumsal İletişim Kıdemli Başkan Yardımcısı Boutros Boutros: “Kendimize ‘neden seyahat ediyoruz’ sorusunu sorarken cevap almak için uzaklara gitmeye gerek yok. Bizim yetenekli personellerimiz tarafından “Orada Ol” ekibi için 500’e yakın başvuru olması şirket genelinde muazzam bir destek olduğunu gösteriyor. Çalışanlarımız ve macera ruhumuz havayolumuzun başarısında büyük bir rol oynamakta. Bu kampanya marka olarak desteklediğimiz her şeyi temsil ediyor ve ben Emirates Havayolunu temsil eden ‘Orada Ol’ elçileri ile gurur duyuyorum. Umut ediyoruz ki onların hikayeleri ve seyahat maceraları insanların dünyayı görme isteklerini arttıracak.” dedi.

Fox International Kanalı Reklam ve Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Con Apostolopoulos ise: ‘Orada Ol’ kampanyası iki evrensel marka arasında önemli bir ortaklık oldu. Emirates’in desteğinin ve National Geographic’in hikâye anlatma yeteneğinin seyahat tutkunu insanlara ilham vereceğine tüm kalbimizle inanıyoruz” dedi.

Orada Ol” ekibi başvuruları fotoğrafçılık, moda, müzik, sıradışı sporlar, yemek, sanat gibi pek çok alanı kapsıyor. Çeşitli kültürlerden ve Emirates içerisinde farklı pozisyonlardan gelen ekip, başvurulardan seçilmiş olan 20 finalistin televizyon dünyasının ünlü ismi Silvena Rowe’un da dâhil olduğu güçlü bir jüri karşısında iki dakikalık yeteneklerini sergilemesi sonucu belirlendi.

Kasım ayına kadar devam edecek yolcuklarında 40’tan fazla noktaya seyahat edecek olan “Küresel gezginler”in, gidecekleri yerler, onların hikâyeleri ve proje hakkında daha fazla bilgi için www.emirates.com/bethere adresi ziyaret edilebilir. Yolcukların ayrıntıları bunun yanı sıra National Geographic ve Emirates’in sosyal medya kanallarından – Facebook, YouTube, İnstagram ve Twitter’dan da takip edilebiliyor. Her hafta yeni bir destinasyon paylaşılan sosyal hesaplar üzerinden #BeingThere hashtagi ile konuşmalara katılma ve bireysel tecrübe paylaşımı da gerçekleştirilebiliyor.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!