Emirates Çalışanı Air France-KLM CEO’luğunu Reddetti!

Emirates havayollarında çalışan şef Thierry Antinori KLM’in teklifini reddetti ve Dubai temelli bir havayolunda çalışmaya devam etmeyi tercih ettiğini belirtti.

Kendisiyle iletişime geçildiğini ama teklifle ilgilenmediğini belirten Antinori bu açıklamayı Arap Seyahat konferansında yapmıştı. Antinori açıklamasında havayolu endüstrisinde çalışmaya devam ederse, Emirates ile çalışmaya devam etmek istediğini de sözlerine eklemişti.

5793928047_b4968c9be5_b-1

Air France-KLM CEO Alexandre De Juniac’ı değiştirmek için yeni bir CEO arıyor. Juniac geçtiğimiz ay pilotlarla giderler hakkında yaşadığı tartışma sonucunda 3 senedir çalıştığı pozisyonu bırakmak istediğini dile getirdi. Ağustos 1’de işi bırakması beklenen Juniac bundan sonra Uluslararası Hava Ulaşımı Topluluğu’nda çalışmalarını sürdürecek.

Juniac işi bırakacağını bildirmesinin yanında Avrupalı şirketlerin Emirates tarafından yönetilen uygun fiyatlı taşımacılık sunan şirketlere (EasyJet, Gulf) yönelik önlem alması gerektiğini de belirtti.

Antinori havayolundaki kariyerine Air France ile başladı, sonrasında ise 2011’e kadar Lufthansa’da çalıştı. Şu anda ise Emirates’in web sitesinde belirtildiğine göre bu şirketin satış departmanında yönetici olarak çalışmakta.

Kapak Görseli: Republicain Lorrain

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!