Ege Yat Rallisi Başlıyor 0

SETUR Marinaları tarafından organize edilen 6. Uluslararası Ege Yat Rallisi, 17 Temmuz -03 Ağustos tarihleri arasında 40 teknenin katılımıyla gerçekleşecek.

yat1

2000 yılından beri SETUR Marinaları organizatörlüğünde gerçekleşen Ege Yat Rallisi, Türk-Yunan dostluğunu pekiştirmenin yanı sıra amatör yatçılığın gelişmesine katkı sağlayan uluslararası bir etkinlik olma özelliğini taşıyor.

Ralli Komodoru Necati ZİNCİRKIRAN, Uluslararası Ege Yat Rallisi hakkındaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti;

“Amaç, komşumuz Yunan halkı ile bu barış denizinde birlikte olmak, birbirimizi daha iyi tanımak, kültürel ve sosyal ilişkileri pekiştirmektir. Hiç şüphe yoktur ki katılan amatör denizcilerimiz, Ege nin mavi sularında geçecek iki haftalık bu ralli sırasında açık deniz denizcilik görgü ve bilgilerini de geliştirme olanağı bulacaklardır. ”

KOÇ Grubundan ralliye tam destek

SETUR Marinaları organizatörlüğünde gerçekleşen Ege Yat Rallisi nin sponsorluğunu Tüpraş, Beko, Aygaz, Ford ve Fiat Türkiye üstleniyor.

SETUR Genel Müdürü Üstün ÖZBEY yaptığı açıklamada , “SETUR Marinaları olarak, sosyal ve kültürel boyutlu bu organizasyonu, Türk turizmine katkı sağlamanın yanı sıra katılımcıların bilgi ve tecrübelerine de katkıda bulunmak amacıyla gururla gerçekleştiriyoruz. ” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Ralli Rotası :

16 Temmuz akşamı SETUR Kuşadası Marina da düzenlenecek açılış partisinin ardından, 17 Temmuz sabahı Kuşadası ndan fora edecek ralli filosu sırasıyla Samos, Ikaria, Mykonos, Kea, Atina, Kythnos, Paros, Amargos, Astipalia, Kos ve Symi yi ziyaret ettikten sonra ralliyi 03 Ağustos tarihinde Bozburun da tamamlayacaklar.

Kaynak: Turizm haberleri

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe