Easyjet, İş Seyahati Yapanlar için Amadeus ile Anlaşmasını Yeniledi. 0

Easyjet bütçe taşıyıcısı, iş seyahati yapanların ilgisini çekmek için Amadeus’la olan dağıtım anlaşmasını yeniledi.

Havayolu şirketi, neredeyse 10 yıldır GDS ile çalışıyor. Ayrıca, easyJet Amadeus’a bağlanmak için XML teknolojisini kullanırken, seyahat acentelerinin başka taşıyıcılar gibi easyJet’ten rezervasyon yapmasına imkân sağlayan Amadeus’un “light ticketing” işlevselliğinde bu havayolu şirketi öncü taşıyıcıydı.

EasyJet başkanı Anthony Drury easyJet’in düşük maliyet sektöründe kataloğunu dolaylı kanallardan havayolu acentelerine sunan havayolu şirketleri arasında ilklerden biri olduğunu söyledi. Hafif biletlemenin (light ticketing) gücünü geliştirirken ve de dâhil ücretler, kurumsal anlaşmalı ücretler gibi yeni anahtar ürünlerden faydalanırken, Amadeus’la olan ilişkimize devam etmek bizim için hâlâ çok büyük bir öneme sahip diye ekledi.

“Yüzde 20 civarında easyJet yolcusu iş için seyahat ediyor ve biz de iş seyahati sektöründe cazibemizi arttırmak için 2010’da başlattığımız stratejimizi sunmaya devam ediyoruz”.

Amadeus’un başkan yardımcısı Decius Valmorbida, easyJet ve Amadeus’un son 9 yıldır birlikte çalışıyor olmanın getirdiği mükemmel sonuçları gördüğünü ve ortaklığa devam ediyor olmaktan çok memnun olduklarını söyledi.

“EasyJet bizim benzersiz iş, seyahat yönetim şirketleri, seyahat acentaları ağımızın ve de iş seyahati alanında havayolu firmasının büyümesine yardımcı pazar alanı ağımızın avantajlarından faydalandı”.

“Birlikte, yeni benimsenen girişimleri ve endüstriye özel inovasyon teknolojisini geliştirdik. Seyahat sektörü evrim geçirdikçe, biz de easyJet gibi ileri görüşlü oyuncularla çalışmak için dört gözle bekledik”.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe