Duty Free Shop’tan Alabileceğiniz En İyi 10 Hediye

Güvenlik kontrolünden uçağa binişinize kadar son dakikada alandan alabileceğiniz yeni yıl hediyeleri için ipuçlarımıza göz atın…

Alışveriş merkezlerine gidip kalabalığın arasında hediye almak için saatlerce dolaşmayı sevmiyorsanız, hediyelerinizi havaalanından almak harika bir fikir!

1. Parfüm

Parfüm ilk akla gelen ve en çok tercih edilen hediye seçeneğidir. Bazı Duty Free outlet mağazalarında indirimli ürünlere rastlayabilir veya başka hiçbir yerde bulamayacağınız sınırlı sayıda üretilmiş hediye setleriyle alandaki kozmetik reyonlarında karşılaşabilirsiniz. Seçenekler fazla olunca karar vermek zorlaşacak!

2. Toblerone

Tüm  havaalanlarındaki Duty Free mağazalarında bulabileceğiniz bu üçgen şekilli çikolata, tatlı seven dostlarınız için en güzel yeni yıl hediyesi olmaya adaydır. Eğer çikolata düşkünü dostlarınız varsa, beğeninize göre beyaz, sütlü ve bitter çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Yeter ki hediyeyi sahibine ulaştırmadan kendiniz tüketmeyin!

3. Kol saati

Zamanı geriye doğru çalıştırıp kendinize ekstra alışveriş zamanı yaratma şansınız belki yok ama iki seyahat noktası arasında havaalanından çok güzel bir hediye alma şansınız pekala var. Mesela dünyanın en büyük Duty Free Mağazası bulunan Dubai havaalanından bir saat alabilirsiniz. Şık bir kol saati, sevdiğiniz için şık, çok kullanışlı ve zamansız bir hediye.

4. Çanta

Kadınlar! Onlarca hatta yüzlerce çantaları olsa da her zaman yeni bir çantaya ihtiyaçları vardır. Clutch, omuz çantası ya da çapraz, tercih ettikleri tür ne olursa olsun tasarımcıların çantaları ya da cüzdanları hanımları her zaman cezbeder. Havaalanları eşiniz ya da sevdiğinize ünlü markaların gerçek deri tasarımlarından satın almak için en uygun yerlerdir. Eğer hayalinizdeki çantayı gördünüzse, kendinize de yeni yıl hediyesi alabilirsiniz. Neden olmasın!

5. Kitap

Havaalanının kitapevinde, ailenizdeki kitap kurdu için mutlaka bir şeyler vardır. En çok satanlardan birini tercih edebilir ya da e sevdiği yazarın henüz edinmediği bir eserini satın alabilirsiniz. Eğer kitap seçiminde zorlandıysanız, özel tasarım defterler de ilginizi çekebilir.

6. Tablet

Sevdiklerinizin Facebook’ta durumlarını güncelleyebilmelerini, gezdiğiniz mekanlarda check-in yaptığınızda görmeleriniz veya Instagram’a fotoğraflarını yüklemelerini istemez miydiniz? Eğer sevdiklerinizin sosyal medyayla haşır neşir olmasını istiyorsanız onlara en güzel hediye bir tablet almak olacaktır. Teknolojik icatların merkezi olan Singapur ya da Hong Kong’a seyahat ettiyseniz havaalanından çok iyi fiyatlara tablet edinebilirsiniz. Ailenizdeki teknoloji müptelaları için ya da sevgili anneannenizi 21. yüzyıla bağlamak için harika bir hediye değil mi?

7. Buzdolabı mıknatısları

Yeni yıl armağanı olarak bir çok kişiye hediye almak istiyorsanız hem uygun hem de bulunduğunuz yerin izini taşıyan sevimli objeler düşünebilirsiniz. Şanslısınız ki havaalanında bu objelerden inanılmaz sayıda ve çeşitte bulabilirsiniz. Neden mi bahsediyoruz? Tabi ki buzdolabı mıknatısı! Uçağa acele şekilde yetişmeniz gerekiyor ve vaktiniz çok kısıtlıysa tüm sevdiklerinize birer tane alıp, en azından yeni yıl hediyesi almayacak kadar düşüncesiz olarak anılmaktan kurtulabilirsiniz.

8. İç çamaşırı

Yeni yıla girerken giyeceğiniz kırmızı iç çamaşırının yeni yılda şans getireceğine inanılır. Eğer alışverişe çıkmaya vaktiniz yoksa uçağa giderken hemen bir tane edinin. Hatta havaalanındaki bazı mağazalar, müşterilerine yaptıkları alışverişler için hediye olarak şirin kutular içinde kırmızı iç çamaşırı hediye ediyor.

9. Bir şişe şarap

Ailenizde bir şarap eksperi mi var? Havaalanı standart marketlerde rastlayamayacağınız farklı markaları daha uygun fiyatlara bulabileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Üstelik çoğunlukla içki reyonlarında indirimler ya da avantajlı ikili paketler sunulur. Yeni yıl yemeğine eli boş gitmek istemiyorsanız, yemek yanında keyifle içilecek bir kırmızı şarap seçebilirsiniz.

10. Şirin oyuncaklar

Yeni yıl hediyesi olarak pelüş oyuncaklar seçerseniz, sevdiklerinizin kalbini kolayca kazanabilirsiniz. Özellikle yanında enfes çikolata drajeleri ya da trüfler varsa büyük küçük, genç yaşlı herkes bu hediyeye bayılacaktır. Küçük yaştaki çocuklarınız ya da yeğenleriniz için havayolu şirketlerinin sunduğu maket uçaklar ya da pilot kıyafetli pelüş ayıcıkları da tercih edebilirsiniz. Bunlar da çok rağbet görüyor.

Kaynak: Skyscanner

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!