Dünyanın En Lüks Treni: Shiki-Shima 0

10 vagonlu ihtişamlı tren için fiyatlar 2,200 dolarla 10,000 dolar arasında değişiyor ancak birkaç gün önce East Japan Railway (JR East) tarafından başlatılan hizmetle beraber Mart 2018’e kadar tüm biletler şimdiden satıldı.

Doğu Japonya’ya 2-4 günlük seyahat planı bulunan bu trenle yaşadığınız deneyim rutin bir banliyö treninden çok tekerlekli bir butik otele yakın.

Tren, Porsche, Ferrari, Masserati ile çalışmalarıyla ünlü Ken Okuyama tarafından tasarlandı.

Okuyama şık tarzını, Doğu Japonya’nın ormanlarının, tarlalarının ve sahil şeridinin kesintisiz manzarasını sunan iki cam duvarlı gözlem vagonlarına da taşıdı.

Görsel: Japan Rail

Piyanonun da bulunduğu salon, rahatlamaya yardımcı olmak için orman hissi uyandıran duvar ve camlarla tasarlanmıştır.

Yemek vagonu menüsü michelin yıldızlı şef Katsuhiro Nakamura tarafından düzenlenmiştir ve trenin geçtiği bölgelerin malzemelerini ve mutfak stilini yansıtmak adına değişir.

Trende ayrıca 17 adet özel suit bulunmaktadır. İki yataklı, bir oturma odası ve küvet bulunan bu lüks odalar birçok Tokyo dairesinden daha geniştir.

JR East’in websitesinde belirttiği üzere, bunların hepsi “fütürist bir ruhla geleneksel Japon estetiği”nin bir yansıması.

Çift kişilik suit için 500,000 yen’den ($4,451) başlayan fiyat etiketine uygun olarak, trene biniş de oldukça büyülü.

Görsel: Japan Rail

Tokyo’nun Ueno İstasyonuna Suit Tren Shiki Shima’nın özel kullanımı için Harry Potter platformu tadında 13 ½  platformu kuruldu.

Bu yeni hizmetin popülaritesi nedeniyle Suit tren yolculuğu arzu edenler bilet almak yerine bir başvuru formu doldurmak zorundalar. Aralarından şanslı birkaç kişi kura yoluyla seçilir.

NHK World, her 76 katılımcıdan birinin trenin ilk seferinde yer alma şansına sahip olduğunu belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe