Dünya Çapında Online Transfer Pazaryeri Girişimi, Airport Transfer World 0

Aktif olarak Türkiye’de ve birçok ülkede 15 yıldır kurumsal ve bireysel VIP havaalanı transfer hizmetleri veren operasyonel bir şirket olan VIPExpress tarafından, 2014 yılında altyapı ve planlama çalışmalarına başlanan airporttransferworld.com, 2015 yılının Haziran ayında ilk beta sürümüyle yayın hayatına başladı. Bu süreçteki deneyimiyle pazarlama stratejisini tamamen değiştirerek, Londra merkezli olan ve uzun yıllardır web ve mobil uygulamalar geliştiren bir yazılım şirketiyle kurduğu ortaklık ile ikinci sürümünü geliştirmeye devam ediyor.

Ortaklar, Airport Transfer World’ü, “akılcı bir iş fikrini hayata geçirmeye çalışmaktan çok, her iki sektörde bir fiil deneyime sahip iki yapının bir araya gelerek bu deneyimi e-ticaret alanında tüm dünyaya genişletme girişimi” olarak tanımlıyor.

airporttransferworld

Kurucu ortak ve Yazılım Geliştirme Direktörü Erdem GEZER; yeni sürümün bireysel müşteriler için kolaylaştırılmış ara yüzler dışında, en önemli özelliğinin büyük servis sağlayıcılara ve kurumsal müşterilere API seviyesinde entegrasyon yapabilir hale gelmesi olduğunu belirterek; dünyanın en büyük servis sağlayıcılarından biriyle yaptıkları anlaşma ile sektöre hızlı bir giriş yapmayı hedeflediklerini söylüyor. Bunun yanında portföylerinde Türkiye ve dünya çapında kurumsal şirketlerin de bulunduğunu ve 2017’nin ilk çeyreğinde kurumsal müşteri tarafının da hayata geçmiş olacağını ekliyor.

Projenin ana amacını; her ülkenin yasal sorumluluklarını yerine getirmiş, deneyimli servis sağlayıcıları sistemine dahil ederek tek bir platformdan dünyadaki tüm havaalanlarında hızlı, kolay ulaşılabilir, güvenli ve sorunsuz bir seyahat deneyimi sunmak olarak tanımlayan kurucu ortak ve Operasyon Direktörü Barbaros PÜRTEN ise; bu bağlamda tüm servis sağlayıcıların titizlikle analiz edildiğinin ve sisteme sektörel deneyimi ve yasal altyapısı olmayan hiçbir yapının dahil edilmediğinin altını çiziyor.

airporttransferworld2

Son olarak ortaklar, halihazırda 50 ülke 200 şehir 250 havaalanında hizmet vererek sektöre yeni bir soluk getirecek olan Airport Transfer World’ü, uzun vadede tüm dünya havaalanlarında hizmet verebilen bir sistem haline getirmeyi hedeflediklerini söylüyorlar.

airporttransferworld3

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.