Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chelsea’nin tecrübeli golcüsü Didier Drogba ve Barcelona’nın dünya yıldızı Lionel Messi Türk Hava Yollarının küresel reklam kampanyasında dünyanın en yöresel yiyeceğini bulmak için yarışıyorlar.

drogba-messi-turkish-airlines-ambassadeur-2014-e1416214126396

Türk Hava Yolları Kasım ayında başlattığı reklam kampanyasında, Drogba ve Messi’nin amansız bir yarışa kapıldığını görüyoruz. Amaç Dünya’nın en sevilen yiyeceğini bulmak. Burada THY yolcularından beklenen dünyanın her hangi bir yerinde en sevdikleri yiyeceğin fotografını çekip #widenyourworld and #epicfood hashtagi ile paylaşmaları. Yarışma sonucunda reklamda görülen Drogba ile Messi’nin gittiği yerlere gezi hediye ediliyor.

Tüm dünyada yayınlanan reklam kampanyası #widenyourworld ve #epicfood hashtagleri ile twitterdan takip edilebilecek. Epic Food Map sitesinden de paylaşılan fotografları görebilir ya da siz de fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.

Reklam kampanyasının açılışına katılan Drogba ve Messi katılımcılara dünyada en sevdikleri yemekler ile ilham verdiler. Türk hava yolları her zaman gıda konusunda tutkulu olmuştur . Uzun uçuşlarda Business Class yolcularına ‘Flying Chef’ hizmeti sunan Türk Hava Yolları, dünya sıralamasında “En İyi Business İkram Servisi” ödülüne de layık görüldü. Türk Hava Yolları, bu yıl da elde ettiği ödüllerle havayolu yolcuları nezdindeki bilinirliğine dair tercih sebebi olma yönündeki başarısını tescillemiş oldu.

Geçen yıl Kobe Bryant ve Lionel Messi ‘nin selfie çekimleri konu reklamı 137 milyon gösterime ulaşmıştı ve bu yılın en çok izlenen YouTube Reklamı olmuştu. Bu yıl ise futbol süper starı Messi gol kralı arkadaşı Didier Drogba ile dünyanın en sevilen yiyecekleri reklemında bir araya geliyor. Yarışma sonunda THY, Michelin Yıldızını kapmayı hedefliyor.

İşte videosu;

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz