Londra’dan New York’a 3 Saatte Uçuş

concorde

Dünyanın en büyük uçak üreticilerinden Lockheed Martin, Concorde efsanesinin yerini alabilecek N+2 isimli jetleriyle önümüzdeki yıllarda yolculuk sürelerini yarıya indirmeyi planlıyor. İlk olarak özel ve iş jetleri olarak kullanılacak olan uçakların daha sonra tatilcilerin de ilgi odağı haline gelebileceği belirtiliyor.

Saatte 2.172 kilometre hıza ulaşabilen N+2, Los Angeles’tan New York’a 2,5 saatte ulaşabiliyor. Ayrıca New York’tan Londra’ya 3 saatte gidebiliyor. Hız limitlerini zorlayan sadece N+2 değil. Airbus da şu sıralar kendi jetini üretmekle meşgul. Airbus’ın üreteceğiAS2 adlı bu jetin çıkabileceği maksimum sürat ise saatte 1958 kilometre.

as2

2019 yılında test sürüşlerine başlayacak olan ve Aerion ile ortaklaşa geliştirildiği belirtilen uçağın Airbus’a 100 milyon dolara mal olacağı belirtiliyor. İçerisinde 12 yolcu taşıyabilen ve bu haliyle iş için kullanılması uygun olan jetin en erken 2022 yılında kullanıcılarıyla buluşacağı dile getiriliyor.

Kaynak: Log Dergisi

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!