Direkt Otel Rezervasyonunu Artırmanın 4 Yolu 0

Oteller için direkt rezervasyonlar önemli bir konu fakat online seyahat acentalarının artışı oteller için riskli bir durum. Peki, otel sahipleri direkt rezervasyonları belli bir safhada tutmak için neler yapmalılar?

1-Faiz Oranlarını Olabildiğince Düşük Tutmak

Bir çok gezgin online seyahat acentalarını kullanmaya başladı çünkü otellerden daha ucuz imkan sunuyorlar. Direkt rezervasyon yaptırıldığında ise ücret haliyle artıyor. Bu durumda oteller, misafirlerini online seyahat acentalarına kaptırmak istemiyorlarsa faiz oranlarını olabildiğinde düşük tutup misafirlerine yansıtmamalılar. Gezginler en ucuz yerde kalmak isteyeceğinden otellerin ‘en iyi fiyat’ başlığıyla öne çıkması rezervasyon sırasında çok önemli bir yere sahip.

2-Odalar İçin Teşvik Sunmak

Direkt rezervasyonu artırmanın en iyi yolu direkt rezervasyon ile sunulacak teşviklerdir. Birçok otel sadakat programlarını bu ekstraları sağlamak için kullanır. Örneğin, Marriott ve Starwood’un yaptığı son birleşme ile üyeler aynı kalite odalarda daha ucuza konaklayabilecek, ücretsiz wi-fi servisi alabilecek, ücretsiz mobil check-in yapabilecek ve ileriki konaklamalar için puan biriktirebilecek.

Teşvikleri güçlendirmenin başka bir yolu ise otelin doğal yollardan sunduğu avantajları vurgulamaktır. Online seyahat acentaları bir otel odasını pazarlamakta iyi olabilirler fakat lokal bilgiyi yalnızca otel verebilir. Oteller lokal uzmanlığı özelleştirilmiş içerik ve konfor ile birleştirip bu durumu lehlerine çevirebilirler.

3-Rezervasyonu Hızlı ve Basit Yapmak

Online seyahat acentalarının cazip gelmesinin bir diğer sebebi yapılan rezervasyonların hızlı ve kolay olmasıdır. Oteller de direkt rezervasyonları hızlı ve kolay hale getirip bu rezervasyonları artırabilirler.

4-Metaarama Listesinin Gücünü Göz Önünde Bulundurmak

Gezginler bir otel için Google’a isim girdiğinde, rezervasyonlar için direkt otel sitesinden ziyade, birçok rezervasyon sitesi içeren listeye yönlendiriliyorlar. Bu yüzden oteller Google listelerine direkt link gömmeliler. Ayrıca, tıklama başına ödeme yöntemi de gezginler için direkt rezervasyona yönlendirici olabilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.