Dijital Seyahat Pazarlamasında Seyahat Hashtaglerini Anlamlandırmak

Hashtag adı verilen bu değişik sözcük grupları aslında online sohbetleri yönetmeye yardımcı olmak amacıyla yaratılmıştır. Ancak günümüzde seyahat markalarının hemen hepsinde sosyal medya kampanyalarında kullanılıyor. Tweetlerde, Facebook ve Instagram gönderilerinde ve buna benzer bir çok mecrada görüyoruz. Ancak hashtaglerin popülaritesi arttıkça yanlış kullanımı da aynı oranda artıyor.

Hashtagleri etkili kılan şey aslında nedir ? Markaların oluşturduğu hashtagler işe yarıyor mu yoksa pazarlamacılar seyahatseverler arasında zaten popüler olan başlıkları mı kullanmalılar ? Bu sorulara yanıt bulmak için aşağıdaki analize göz atmalısın.

Pazarlamacılar için Seyahat Hashtaglerini Anlamlandırmak

Pazarlamacılar seyahat hashtaglerini çok sevseler de aşırı ve yanlış kullanılan hashtaglerden birisi de bu etiketler. Birçok seyahat markası Instagram ve Twitter’da yolcular arasında zaten kullanılmakta olan hashtagler yerine kendi markaları için yarattıklarını daha çok tercih ediyorlar. En popüler seyahat temalı hasthaglerin havacılık, otel ve destinasyon önerileri alanında olması gelecekteki kampanyalar için ipucu veriyor.

Southwest Sadık Müşterileri için Mobil Uygulamadan Satın Almayı Kolaylaştırıyor

Sadık bir kitle oluşturmak çoğu markanın pazarlamadaki ana hedeflerinden birisidir. Ancak mobil cihaz kullanımı arttıkça pazarlamacılar kendilerine duyulan sadakati artırıcı mobil cihaz dostu teklifler geliştirmekte zorlanabiliyorlar. Mobil kullanımının müşteri sadakatini nasıl da artırabileceğinin güzel bir örneği Southwest Hava Yolları’ndan geldi. Firma bu hafta Rapid Rewards adlı sadık müşterilerini ödüllendiren ve uçuş ödemelerini kolayca yapmayı sağlayan programı da içeren IOS uygulamasının yeni sürümünü yayınladı.

New York Merkezli Mcgarrybowen Brand USA’in İşlerini Aldı

Brand USA, Amerika Birleşik Devletleri turizminin ulusal pazarlama kuruluşu, reklam kuruluşu Mcgarrybowen’ı yeni kreatif ortağı olarak belirledi. New York merkezli kuruluş, Mariott ve Disney gibi turizm endüstrisinin ağır toplarıyla çalışmayı da içeren bir dizi tecrübeye sahip. Brand USA yıllık 20 ile 20 milyon dolar arasında bir harcama yapmayı öngörüyor.

Lüks Otellerin Yöneticileri Oda İçi Teknolojileri Kullanarak Konuk Hizmetlerini Güçlendiriyor

Akıllı telefonların seyahat sektörünü ele geçirmeye başladığı sürpriz değil. Bunun son kanıtı, üst düzey otellerin akıllı telefon teknolojisinin oda servisinde yaygınlaştırmaya başlaması oldu.  Üst düzey otellerin pazarlama yetkililerinin test ettiği hizmetler arasında bluetoothla çalışan aydınlatma, internet üzerinden telefon görüşmeleri(uzak mesafe masraflarından kaçınmak için) ve yeni teknolojilerle film ve müzik izlemeyi kolaylaştırmak gibi hizmetler bulunuyor.

Kapak Görseli: Alan Levine / Flickr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!