Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Asya’nın yükselen yıldızı Singapur’un bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Singapore Airlines Dijital Satış ve Pazarlama Sorumlusu ve Uzakrota Travel Summit konuşmacılarında Derya Pekruh Gerçeker ile oldukça keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle Hoşgeldiniz, Ziyaretçilerimiz için Öncelikle Kendinizi Biraz Tanıtabilir misiniz?

Merhabalar, Ağustos 2015’te turizm sektoründeki 20. çalısma yılımı tamamlamış bulunuyorum. 1998’de yolcu hizmet memuru olarak başladığım Singapur Havayolları Türkiye ofisinde şu anda Dijital Satış ve Pazarlama Sorumlusu olarak görev yapmaktayım.

Bize Biraz Singapore Airlines Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

Singapur Havayolları, Dünyanin en çok ödül alan havayolu olmanın yanısıra birçok alanda sektörun ilklerini başlatarak sektörun lideri olmuştur. Havayolumuz Istanbul-Singapur arasi seferlere 29 Ekim 1987 yılında Cumhuriyet bayraminda ilk kez basladı ve 28 yıldır iki ülke arasında hizmet vermeye devam ediyor. Şu anda hergün B777-200J uçakları ile iki ülke arasında uçus sağliyoruz.

Singapore Airlines’ın Singapur ve Singapur Bağlantılı Uçuşlarda Verdiği Hizmetlerden Biraz Bahseder misiniz?

Suite, First, Business, Premium Ekonomi ve Ekonomi sınıflarında hizmet veriyoruz. Uçulan sınıf göre sunduğumuz ürün ve ikramlar değisirken hizmet anlayışımız her yolcumuz için en yüksek seviyede tutuluyor. A380 uçuslarımızda koltuklarımız tamamen yatak olabiliyor, tüm uçuslarda dünyaca ünlü aşçılarımızın hazırladıgı yemekler sunuluyor. Singapur’dan şu anda Güneydoğu Asya, Kuzey Asya, Avustralasya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarına uçuslarımız mevcut ve her yolcumuz ücretsiz yiyecek, içecek, eğlence sistemi ve uçak ici küçük hediyelerimizin keyfine varabiliyor.

Singaporeairlinesfeature

Singapore Airlines Birçok Kurum Tarafından Dünya’nın En İyi Havayolu Seçildi? Bunu Neye Bağlıyorsunuz?

Öncelikle ödüle layık gören misafirlerimize ve kuruluşlara cok teşekkür ederiz. En çok ödül alan havayolu olmamızın üç ana sebebi var, Hizmet, yenilikçi olmak ve uçus ağımız. Birçok seyahat eden kişi havayolumuzun simgelerinden olan Singapore Girl (Singapur Hostesi)’ni bilir ve bu hizmetin bizler için ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi.

Ama bu tek başına yetmez, en çok ödül alan havayolu olarak yenilikte lider olmanız gerekir, en yeni ve genç uçaklarla en iyi ürün ve hizmetleri sunarak yapabilirsiniz. Havayolumuz Havacılık endüstrisine birçok İLK’i kazandırmıştır, ekonomi sınıfında birden fazla yemek seçeneğini ve ücretsiz içecekleri sunan ilk havayolu olduğumuzu biliyor musunuz? Hatta Ekim 2007’de dünyanin ilk A380 uçusunu gerçekleştirdiğimizi? Bunlara birçok örnek daha ekleyebiliriz. Üçüncü önemli sebep ise uçus ağımız, bir star alliance üyesi olan ve bu yıl üyeliğinin 15. yılını kutlayan havayolumuz, 6 kıtaya uçus gercekleştirmekte ve Asyadaki gücünü gün geçtikce artırmaktadır. Singapur Havayolları’nın dışında sahip olduğumuz veya hissesini bulundurduğumuz Scoot, SilkAir, TigerAir, Virgin Avustralya ve Vistara bizim birçok hedef pazarda gücümüzü artırmamıza yardımcı olmakta. Buna ilaveten Türk Hava Yolları, Air New Zealand gibi birçok havayolu ile de yapılan özel anlaşmalarımızla uçus ağımızı daha da artırmaya çalışıyoruz.

Türk Turistlerin Singapore Airlines’a Olan İlgisinden Memnun musunuz?

Evet memnunuz, özellikle son 5 yılda artış gösteren bir trend var.

Türk Turistlerin İnternet Üzerinden Bilet Satışına Olan İlgisini Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Şu anda gayet memnunuz ama web sitemiz ve mobil sitemiz Türkçe’ye çevirildiğinde, ilgilinin en az yüzde yüz artacağına inanıyoruz.

merlion-singapore

Son Yıllarda Türk Turistlerin Singapur’a Olan İlgisi Bir Hayli Artmakta, Bunu Neye Bağlıyorsunuz?

Singapur her zaman kendini yenileyen, her ziyaretinizde size yeni keşifler sunan bir ülke. Modern yapısının yanı sıra kültürel izlerini koruması çok fazla ziyaret edilmek istenme sebeplerinden.

Türk Turistlerin Singapur’a Gittikleri Zaman Mutlaka Görmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Sentosa Adası, Universal Studyolar, Gardens Bay The Bay, Botanik ve Orkide bahçeleri, Little India (Hint Mahallesi), Çin mahallesi ve Malay Village (Malay Köyü) mutlaka ziyaret edilmeli. Programın sonunda da Marina Bay Sands otelinin barında muhteşem manzara eşliğinde bir içecek yudumlanmalı.

Son Olarak Eklemek İstedikleriniz?

Singapur Havayolları su anda hergün İstanbul – Singapur arasında Business ve ekonomi sınıflarında uçuslar sunuyor bu kış döneminde 5 sefere inecek. Müşterilerimizin memnuniyeti için her zaman kendimizi geliştirmeye ve en iyi sunmaya devam edeceğiz.

Havayolumuza göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür eder, başarılar dilerim.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz