Değişen Gezgin Kitlesine Yenilikçi Çözüm 0

İnternet gibi bir kaynakla birçok yer artık elimizin altında. Hatta hepsini üç boyutlu gezebilecek duruma geldik. Peki, bir yere gitmeden hikayelerini okuyabiliyor, içini gezebiliyorken oraya gitmek için ne olmasını isterdiniz? Bunun için Expedia Media Solutions küresel yöneticisi Angelique Miller’in de katıldığı bir görüş var; hedef pazarlamacıları artık bir şehir, bölge veya ülke için yeni ve devamlı ziyaretçi çekmekle görevliler.

Peki bu nasıl olacak? Sanıyoruz ki artık daha çok ziyaretçi çekmek için Facebook’a nefes kesici fotoğraflar koymak yeterli değil. Buradaki asıl ve önemli nokta müşterileri şehre interaktif bir şekilde dahil etmek. Nasıl olduğuna dair bir örnek verelim:

  • Kopenhag ziyaretçi sayısını arttırmak için uygulanmış VisitDenmark adlı bir proje. Bunun için gezginler şehre davet edildi ve özel tasarlanmış giyilebilir kameralar verildi. Şehrin farklı girişlerinden girip bisikletle turladıkları bu şehri lokal olarak gezdiler ve nerede yenilir, nere ne içilir, nereden alışveriş yapılır sorularını cevaplayacak şekilde kısa video çektiler. İzlemek için tıklayın.
  • İkinci örnek ise Hollanda’dan geliyor. Buradaki amaç Vincent Van Gogh’un hayatını ve eserlerini tanıtmak ve ününü artırmak. Interaktif sosyal medya kampanyası olarak düzenlenen bu kampanyada ise “Flock to Unclock” mekanizması kullanıldı.Yani, insanlar #VanGogh2015 etiketini kullanıp tweet veya retweet yaptıkça Van Gogh’un eserlerinden her hafta yayınlanacak bir tanesinin bir parçası ortaya çıkıyor. Ve bunun sonucunda ise Hollanda’ya bir gezi kazanma şansınız da mevcut!
Vincent Van Gogh
Görsel: Vincent Van Gogh

Gezilmesi görülmesi gereken bir yerin nefes kesici fotoğrafları yayınlanması cazibeli gelse de interaktif kampanyalar günümüze daha uygun gözüküyor.

Kapak Görseli: Tom Loots

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.