Bozcaada’ya Gitmeniz için 5 Neden 2

Romantik bir hafta sonu için kalabalıktan uzaklaşıp ada havası almaya ne dersiniz? Bozcaada sahip olduğu güzel mimarisi, tertemiz denizi ve koyları, lezzetli yiyecek ve içecekleri ile sevginizi bir kaç adım ileriye taşıyacak harika bir destinasyon. Merkezde yer alan adaya özgü mimariye sahip, şirin Bozcaada otellerinden birini seçin ve sevginizi pekiştirecek adayı keşfe çıkın.

  1. Bozcaada Sokaklarında Kaybolun

bozcaada-sokaklar

Bozcaada merkezi Türk ve Rum mahallesi olarak ikiye ayrılıyor. Düzenli yapısı ve adaya özgü mimariye sahip evleri ile dikkat çeken, görece daha turistik olan Rum mahallesi ve kıvrımlı sokakları, bakımlı ahşap evleri ile daha sakin olan Türk mahallesini dolaşırken bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin. Kimbilir, adanın sokaklarında karşılaşacağınız bir ev sevdiğinizle gelecek planlarınıza yön verebilir.

  1. Bakir Koyları Keşfedin

göztepe

Bozcaada’nın popüler Ayazma ve Sulubahçe gibi koylarının kalabalığından uzaklaşıp sevdiğinizle kalabalıktan uzak, sakin Beyik, Sulubahçe ve Ova koylarında denizin ve tertemiz ada havasının tadını çıkarın. Sıcak yaz günlerinde sakin bir koyda romantizm yaşamaya kim hayır diyebilir ki?

  1. Günbatımını İzleyin

gunbatımı

Adanın sokaklarını keşfedip denizin tadını çıkardıktan sonra gün batımına yakın saatte rüzgar güllerinin bulunduğu mevkiye gelirken yanınızda lezzetli bir Bozcaada şarabı getirmeyi de ihmal etmeyin. Günün yorgunluğunu atmak için sevdiğinizle sarılıp lezzetli ada şarabı eşliğinde gün batımını izlemekten daha keyifli ne olabilir ki?

  1. Yerel Tadları Deneyin

Kalbe giden yol mideden geçer derler ya Bozcaada bu yolu hızlıca aşmanız için harika lezzetlerle sizi bekliyor. Sevdiğiniz ile yerel lezzetleri sunan çok sayıda lokantadan birinde karşılıklı oturup ahtapot, balık, kabak çiçeği dolması, deniz börülcesi gibi yerel lezzetleri tatmayı ihmal etmeyin. Romantik bir yemeğin en güzel anı tatlılar değil midir? Adaya gelmişken sakızlı muhallebiyi tatmadan eve dönmeyin.

  1. Şarapların Tadına Bakın

red-wine-bozcaada

Ada, deniz, tertemiz hava, gün batımı, lezzetli yemekler… Tüm bunlar kulağa harika gelse de romantik bir hafta sonu için adanın lezzetli Bozcaada şarapları olmazsa olmaz. İsterseniz küçük, şirin bir lokantada isterseniz adanın yamaçlarından birinde veya keşfedeceğiniz, gözlerden uzak, sakin bir koyda sevdiğinizle birlikte adanın şaraplarını tatmayı ihmal etmeyin.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2 Yorum

  1. Ben sanırım Bozcaada’ya ters bir zamanda gittim. Mevsim müsait olmadığı için plajlar bomboştu. Mekanların ise bir kısmı kapalıydı. Dolayısı ile hayal kırıklığına uğradım. Cunda’yı çok daha fazla beğendim. Sanırım bir kez daha denemeliyim. Bu kadar sevilmesinin bir sebebi olsa gerek! 🙂

  2. aslında bozcaada ya gitmenin zamanı yok ne yapmak ve nasıl yapmak istediğinize bağlı

    çok müşterimiz var kış aylarında gelip rüzgar güllerinde vakit geçirip akşam lezziz yemekler ile bozcaada ‘nın keyfini yaşamaya geliyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.