Daha Verimli Bir İş Seyahati İçin 11 Strateji 0

Yeni bağlantılar kurmaya çalışan bir satış temsilcisi ya da girişimciyseniz, seyahat profesyonel hayatınızın büyük bir parçasıdır. Seyahat ederken vaktinizi nasıl harcadığınız üretkenliğinizin yanısıra kişisel sağlığınız ve iyiliğiniz üzerinde de büyük bir etki oluşturduğunda anlamlı olur.

Seyahatlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için, verimli bir şekilde nasıl seyahat edebileceğinizi öğrenmeniz gerekir. Aşağıdaki 11 taktik ise bunu gerçekleştirmenin bazı yolları;

1) Daha Verimli Seyahat Yöntemlerini Tercih Edin

Seyahat etmenin kara, deniz,hava dahil olmak üzere düzinelerce yolu vardır. Bir seyahat yöntemini diğerlerine tercih etmeden evvel, seçeneklerinizi dikkatlice değerlendirin. Örneğin yolcuyken daha fazla iş yapma becerisi gibi, ihmal ettiğiniz bazı gizli avantajlar ve dezavantajlar olabilir.

2) Daha İyi Seyahat Yolları ve Bağlantılarını Tercih Edin

Rotanızı daha verimli bağlantılar, konaklama yerleri, şehir-ziyaret sıralamasına göre planlayabilirsiniz. Örneğin; Luggage Council bağlantı için kullanılabilecek en iyi dört şehri değerlendirmiştir, bu şehilerin hepsi muazzam olanaklarla dolu hava alanları ve geliştirilmiş servisler sunuyor, dolayısıyla birinden yardım alma konusunda endişelenmeniz gerekmez. Seyahatinizi daha iyi duraklar ve bağlantılarla planlayarak tasarruf edebilir ve çalışmak için daha çok zamana sahip olabilirsiniz.

3) Konaklama Konusunda Seçici Davranın

Oteller, Airbnb ya da diğer konaklama yerleri gibi seçeneklere sahipsiniz, bu nedenle seçici olun. İstekleriniz ve ihtiyaçlarınız noktasında dikkatlice düşünün ve en uygun fiyatlar konusunda fikir edinin. Nereye bakacağınızı biliyorsanız eğer, bu konuda rahatlıkla birkaç yüz dolar tasarruf edebilirsiniz.

4) Maliyetleri Nereden Azaltabileceğinizi Bilin

Maliyetleri azaltabileceğiniz ve savurganlık yapabileceğiniz bazı alanlar vardır. Örneğin, wifi ek bir maliyettir ve hemen hemen her zaman daha fazla verimlilik için ek ücret ödemeye değer. Eğer amacınız yeni müşterileriniz üzerinde iyi bir izlenim bırakmaksa, hoş bir araba kiralamak bu amaca hizmet edebilir.

5) Mobil Cihazınızı Üzerinizde Bulundurun

Çoğu profesyonel bunu zaten yapar fakat her zaman mobil cihazınızı üzerinizde taşıyarak aktif ve bağlantıda kalmaya çalışın. Mümkün olduğunda wifi’ya bağlanın, ekibinizi organize tutun ve de seyahatiniz boyunca gerekli olduğunda hızlıca not alabilmeniz için bir yeriniz olsun.

6) Bir Çalışma Gündeminiz Olsun

Productivityist’e göre, işinizi önceden programlamanız sadece düşüncelerinizi düzenleyip, hedeflerinizi önceliklerinize göre sıralamanıza yardımcı olmaz, bu aynı zamanda daha fazlasını yapmak için kendinizi motive etme yollarından biridir. Yoldayken neleri yapmanız gerektiğinin yanı sıra, ne zaman, nasıl ve nerede yapacağınızı da bildiğinizden emin olun.

7) İletişimde Doğru Zamanları Yakalayın

Seyahatinizin tamamı boyunca ekibinizle iletişim içinde olma imkanına sahip olmayabilirsiniz, bu nedenle, iletişiminizi tamamlayıp neler olup bittiğini öğrenmek için programınızda biraz zaman ayırın. E-maillerinizi okumak, sesli mesajlarınızı dinlemek ve gerektiğinde telefon görüşmesi yapmak için ara verin.

8) Gezilerinizi En Üst Düzeye Çıkarın

Eğer bir şehre gidiyorsanız, bulunduğunuz süre içerisine yapılacak mümkün olduğunca fazla şeyi sıkıştırmanız iyi olur. Eğer bölgede birçok müşteriniz varsa hepsiyle görüşün. Ekstra bir gününüz varsa eğer, görülecek yerleri ziyaret edin ve deneyimlerinizi markanızın sosyal medya sayfasından paylaşın. Her gezinizi en verimli şekilde geçirmek için gerçekleştirmek üzere uzun bir hedef listesi oluşturun.

9) Bavulunuzu Akıllıca Hazırlayın

Mashable’ın da açıkladığı gibi, bavulunuzu nasıl hazırladığınız zihin sağlığınızda ve diğer birçok alanda büyük bir etkiye sahiptir. Hafif bir valiz hazırlamak; daha az eşyaya göz kulak olmanız, seyahatiniz boyunca daha hareketli kalabilmeniz, daha az bagaj ücreti ödemeniz ve yeni bir şehirdeyken minimalist bir yaşam tarzına sahip olmanız anlamına geliyor.

10) Kendinize Rahatlamak İçin Zaman Ayırın

Seyahat etmek stresli olabilir, bu nedenle fırsatını bulduğunuz anda stresten kurtulmak ve rahatlamak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Büyük buluşmalardan önce dinlenin ve programınızı yapılacak şeylerle gereğinden fazla doldurmayın, aksi takdirde bunlardan herhangi birini verimli şekilde yapamayabilirsiniz.

11) Çevreyi Tanıyın

Profesyonel olarak seyahat etseniz bile, ortamı özümsemek için zaman ayırırsanız daha az stresli olursunuz ve seyahatiniz hakkında daha iyi hissedersiniz. Şehri tanıyın ve bazı iyi restoranları ziyaret edin. Hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Bütün bu taktikler genç bir girişimci ya da bir profesyonel olarak daha verimli seyahat etmenize yardımcı olabilir. Bununla beraber, bunlar geniş yelpazedeki olası rotalara uygulanabilirler ve kullanabileceğiniz tek taktik bunlar değildir. Daha spesifik ayrıntılar ve daha iyi ipuçları keşfetmek istiyorsanız, insanlarla konuşmayı deneyin.

Düzenli olarak seyahat eden tek profesyonel siz değilsiniz, dolayısıyla binlerce insan neyin işe yarayıp yaramadığını bulma konusunda halihazırda bir deneyime sahip. Meslektaşlarınızı bulun, bir ya da iki mentor seçin ve kendinizi geliştirme konusunda her zaman istekli olun. Bu düşünce yapısı ve kullanımınıza hazır çevre ile seyahatiniz zamanla daha rahat ve üretken hale gelecektir.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.