Cruise Endüstrisinde Dijital Dönüşüm ve  Dijital Pazarlamada Geçtiğimiz Hafta Yaşananlar

Geçtiğimiz hafta en çok öne çıkan hikayelerden biri de cruise endüstrisindeki dijital inovasyonlarla ilgili.

Yavaş ve pahalı bir Wi-Fi  hizmeti sunmasıyla bilinen sektörde, cruise şirketlerinin yolcularına dijital anlamda kolaylıklar sağlamasıyla birlikte, son zamanlarda büyük değişiklikler yaşanıyor.

Royal Caribbean CEO’su Richard Fain’in geçen günlerde yaptığı bir konuşmasında, check-in sırasında güvenlik taramasını hızlandırıcı mobil uygulama ve Radyo Dalgaları Tanımlaması(RFID) kullanarak hazırlanan gemi içi ödeme sisteminden bahsederek sektörün nasıl da bilişim çağına ayak uydurmaya çalıştığını bizlere gösterdi. Bu çabalar teknoloji düşkünü yolcuları ikna edecek mi?

Royal Caribbean CEO’su Şirketinin Dijitalleşme Çabasından Bahsetti

Cruise endüstrisi, gemideki teknolojik kolaylıklar konusunda iyi bir üne sahip değil. Ancak Royal Caribbean CEO’su Richard Fain’in de konuşmasında bahsettiği gibi müşteri deneyimini pozitif yönde etkilemek için dijital bir dönüşüm içine girmiş durumda.  Fain’in bahsettiği yeniliklerden birkaçı ise şöyle: check-in’de uzun süre beklememek için geliştirilen mobil uygulama ve gemide aldıklarınızı  RFID ile çalışan bilekliklerle ödeme imkanı. Fain: “Teknolojiyi çok yaygın kullanan bir şirket olduğumuzu söyleyemem ancak kullandığımız ürünlerde çok büyük değişikler yakaladık.” dedi.

Thomson Cruises, Mitleri Yıkmak için Sosyal Medya Kampanyası Yürütüyor

Cruise endüstrisinin bitmek tükenmez çabasına rağmen grupça seyahat adı verilen turizm segmenti cruise seyahatini mantıklı bir tercih olarak görmekten çok uzakta.  Thomson Cruises, bir cruise firması, tüm zorluklara rağmen bu tarz yolcuları ikna etmek için bir yol bulduğu kanısında. Şirketin yakın zamanda başlatıığı reklam kampanyasında fotoğrafçı, blogger ve vloggerlardan oluşan 12 kişilik bir grupla Instagram’da #notforme hashtagiyle sanki cruise gemisinde değillermiş izlenimini veriyor. Kampanyanın asıl amacı ise muhtemel yolcuları halk arasında yaygın olan yanlışlardan kurtarmak.

Oteller Google Aramaları Hakkında Ne Bilmeliler

İş pazarlama ve saygınlığa gelince TripAdivsor oteller için çokça önem arz ediyor ancak Google’ın yerel arama sonuçları da rezervasyon almak için aynı derecede önemli. Otel sahibi ve pazarlama yetkilileri mülklerinin yerel aramalardaki sırasını üstlere taşımak için Google’ın blog sayfasında yayınlanan ve uygunluk, coğrafi konum ve öne çıkmak gibi konularının bahsedildiği gönderiye bakmalılar.

Premium Ekonomi Sınıfındaki Artış Hava Yolu Endüstrisinde Değişim Rüzgarı Sinyalleri Verdiriyor

American Airlines’ın geçtiğimiz aralık ayında duyurduğu uluslararası uçuşlarda yeni premium ekonomi sınıfı, şu sıralarda hava yollarında yaşanan son yenilik oldu. Gidişata baktığımızda bu değişikliğin yolcuların düşünce yapısında da bir karşılığı olduğu aşikar. Görünen o ki ileride daha çok firma, aralarında ucuza uçan, cebini düşünen ve rahatlığa doğru fiyat aralığında sahip olmak isteyen yolculara yemek hizmeti sunacak.

Google Arama Sonuçları İçin AdWords’ü Yeniden Dizayn Etti

Google aramalarına ulaşmak için ücret ödeyenler bunu not alın: şirket arama sonuçlarında çıkan yazılı reklamları masaüstü kullanıcılar için yakın bir tarihte gözden geçirdi. Eskiden yanda sonuçlar, en üst ve altta ise reklamlar çıkardı. Bu değişimin, kullanıcıların güvenilirlik ile ilgili sorgulamalarına verilen bir reaksiyon olduğu söylenebilir. Ancak bunun AdWords ücretlerini nasıl bir etki yaratacağını söylemek içinse hala erken. Uzmanlarsa, reklam alanlarının kısıtlanmasından dolayı tıklama başı ödenen ücretin artabileceğini söylediler.

JetBlue iPad ve Apple Watch İçin Uygulama İçin Uygulamasını Yeniden Dizaynladı

JetBlue, daha henüz PR çalışmalarının ortalarındayken teknoloji konusunda yolcuları yanına çekebilmek için de çalışmaya başladı. Bu çabanın bir parçası olarak tablet ve akıllı saatlerde de çalışan uygulamasını bu hafta duyurdu.  Bu uygulamanın tablet için sunduğu  yeni özelliklerden birisi de hesap açmaya gerek duymaksızın uçuş aramaları yapıp aramalarınızı istediğiniz gibi kaydedebilmek. Akıllı saatler için geliştirilen uygulamada ise uçuş detaylarını saat ekranından görebilme özelliği var.

Kaynak: Skift

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!