Sosyal Seyahat Hizmeti Sağlayan Gogobot 1 Milyon Kullanıcıyı Aştı! 0

Gogobot, 2010 yılının başlarında kurulan ve etrafınızdaki otel, restaurant ve etkinlikleri bulmanızı sağlayan bir uygulama. Fakat bu uygulamanın günümüz koşullarına uyarak sosyal seyahat keşfine ve tavsiye uygulamasına dönmesi biraz zaman aldı ve 2011 yılının ortalarından beri kendini hızlı bir şekilde geliştirmekte.

gogobot_travel_guides_best_apps_iphone_screens

Şirketin duyurduğu rakamlarla konuşacak olursak bugün Gogobot’un 1 milyonu aşkın kullanıcısı bulunmakta ve değeri 19 milyon dolar. Şirket bilgilerine göre her 15 saniyede bir yeni hesap açılıyor ve geçen yıla göre kullanıcı sayısı 65 katına ulaşmış durumda. Kullanıcı paylaşımları ise 5 milyonu aşmış durumda.

Gogobot ilk kurulduğu dönemlerde Yelp isimli seyahat uygulamasına daha çok benzemekteydi. Daha sonra bu rotasından çıkarak, sosyal seyahat keşfine ilerledi ve Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleriyle entegre ederek kullanımını bir tık daha kolaylaştırdı. Ayrıca eklediği rütbe ve başarı madalyaları ile kullanıcı güncel tutmakta. Fakat tüm bunlar için hesap oluşturmak veya uygulamayı indirmek zorunda değilsiniz, önerileri, gezmek istediğiniz yerleri internetten de inceleyebilirsiniz.

Gogobot son yatırımlarını ise iPhone uygulamasına yatırdı ve kullanıcı sayısında gözle görülür bir artış sağladı. Tüm bu sayılara bakacak olursak, şirketten yeni bir çıkış beklemekte hata etmiş olmayız. Gogobot, kendisini Wanderfly ve Pinterest’ten esinlenerek geliştirilen Trippy ve Gtror gibi uygulamarla kıyaslasa da, TripAdvisor ve Yelp konusunda aynı şey pek söylenemez.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.