Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tur Operatörü Coral Travel genel direktörü Ercüment Ünalan, Coral Travel’ın her yıl düzenlediği prestijli Starway ödülü kapsamında Antalya’da düzenlenen basın toplantısında 2021/2022 kış sezonunda Coral Travel’ın çoğu bölgeden Aralık ayına kadar ve bazı şehirlerden (Moskova, St. Petersburg, Kazan, Samara, Ufa, Yekaterinburg ve diğerleri) tüm kış sezonu boyunca charter uçuşları gerçekleştireceğini belirtti.

Kendisi, Güneydoğu Asya’daki büyük kış destinasyonlarının yanı sıra Avrupa’daki kayak tatillerinin hala Ruslara kapalı olması nedeniyle, Türkiye’de sonbahar tatillerine olan talebin yüksek olduğunu gördüklerini; Mısır’a gelince, orada kışın havanın Türkiye’ye göre daha iyi olduğunu; ancak şimdiye kadar bu destinasyon için ulaşımın sınırlı olduğunu kaydetti.

Direkt uçuş programlarının imkânsızlığı nedeniyle Türkiye’deki kayak merkezlerine turlar henüz tur operatörü tarafından planlanmıyor. Erciyes ve Palandöken tatil beldelerinin yakınında bulunan Kayseri ve Erzurum havalimanları, Rusya Federasyonu Sivil Havacılık İdaresi tarafından Türkiye’ye uçuşlar için izin verilenler listesinde yer almıyor. Tur operatörünün deneyimine göre, bu tatil yerlerine transferli turlar fazla talep görmemektedir.

Türkiye’nin kış aylarındaki gezi programları ise tur operatörü tarafından sadece otel bazında sunulacaktır.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz