Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ClickBus Türkiye’nin Pazarlama Direktörü Aycan Özcan’la otobüs kullanımı konusunda keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Öncelikle hoşgeldiniz, ziyaretçilerimize kendinizi biraz tanıtabilir misiniz ?

Merhabalar, ismim Aycan Özcan. Bahçeşehir Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2014 Nisan ayından beri ClickBus Türkiye’nin pazarlama direktörü olarak görev almaktayım.

Bize biraz Clickbus hakkında bilgi verebilir misiniz?

ClickBus projesi aslında 2013 yılında öncelikle Brezilya’da başladı, 2014 Temmuz ayında da Türkiye’deki müşterilerimize hizmet vermeye başladık. ClickBus farklı otobüs firmalarının sefer bilgilerini, fiyatlarını listeleyen ve internetten otobüs bileti satın alma hizmeti veren bir firma. Örneğin İstanbul’dan Ankara’ya gitmek isteyen bir kullanıcı, firmaların sayfalarını tek tek gezmektense ya da otogara gitmektense, ClickBus.com.tr’de gideceği yeri ve yolculuk tarihini seçip tüm seferleri listeleyebilir ve koltuk seçip biletini alabilir.

Türkiye’deki otobüs kullanımı konusunda bilgi verebilir misiniz?

Türkiye’de otobüsle yolculuğu seven bir ülke. Rakamlara baktığımızda yılda ortalama 250 milyon otobüs bileti alınıyor. Otobüsle yolculukta fiyatların uygun olması, sefer sayılarının oldukça fazla olması yolcuları otobüsle seyahat etmeye teşvik ediyor. Bildiğiniz üzere otobüs firmalarının servis kaliteleri de oldukça arttı. Artık otobüslerde televizyon, radyo, ara içi ikramlar wifi gibi farklı seçenekler var. Tüm bunlarda kullanıcıların otobüsü tercih etmesinde önem arz ediyor.

Türk kullanıcısı Clickbus’ı sevdi mi?

ClickBus olarak bir kullanıcılarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Taksitle otobüs bileti satışı, banka kartıyla alışveriş imkanı, 100’den fazla otobüs firmasının sefer bilgilerini tek bir sayfada listeleme imkanı gibi kullanıcılarımızın seyahat alışverişlerini kolaylaştıracak çözümler üretiyoruz. IOS ve Android mobil uygulamalarımızla da kullanıcılarımızın telefonlarıyla kolaylıkla bilet almalarına yardımcı olmak istiyoruz. Hizmet vermeye başladığımız günden beri müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler oldukça olumlu. Farklı çözümlerimizin kullanıcılarımız tarafından beğenildiğini görmek bizlere doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Neredennereye.com birleşmesinin detaylarını verebilir misiniz?

NeredenNereye.com 1999 yılında seyahat alanında kullanıcılarına yararlı bilgiler veren bir platform olarak ortaya çıktı. Aslında bu bağlamda sektördeki 16 yıllık tecrübesiyle en eski firmalardan biri. 2009 yılı itibariyle otobüs bileti satışlarına da başlayarak müşterilerine farklı hizmetler sunmaya başladı. NeredenNereye.com’un sektörel tecrübesi ve ClickBus’un global yapısıyla birlikte daha işler yapabileceğimize inandık ve birleşme kararı aldık.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Uzakrota’ya bu nazik davetleri için teşekkür ediyoruz.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz