Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mobil İnternet büyük veri izleme platformu Trustdata’nın son rapora göre, Çin’in çevrimiçi otel rezervasyonu piyasası yükselmeye devam ediyor.

Genç kullanıcılar artıyor, 90’lı yılların sonundaki kullanıcıların oranı 80’lerden sonraki kullanıcıları ilk kez geçiyor. Bu arada, 1990’larda ve 2000’lerde doğan genç kullanıcılar ebeveynlik, ipotek ve araç harcamaları üzerinde daha az baskıya sahip. Çevrimiçi harcama harcamaya istekliler ve çevrimiçi otel rezervasyonu için daha fazla talep mevcut.

Çevrimiçi otel rezervasyonları, üçüncül ve daha alt sıradaki şehirlerden yeni kullanıcıların% 70’i ile büyümeye devam etti. Sektör ikinci çeyrekte 100 milyona ulaşarak hızlı büyümeye devam ederken, ilk çeyrekte gecelemede rezervasyon yıllık% 20 arttı.

Büyük platformlar arasında Meituan gecelemede 2019’un ilk yarısında en üst sıralarda yer aldı, Meituan’ı geleneksel Çevrimiçi Seyahat Acentesi Ctrip takip etti.

Trustdata, 60.000’den fazla uygulamayı ve aylık 200 milyon aktif kullanıcıyı kapsamaktadır. Çin için mobil internette büyük verilerinin edinilmesi, analiz edilmesi ve incelenmesi sayesinde girişimcilerin, mobil sektördeki çeşitli alanları ve yatırımcıların uygulama iş koşullarını ve tüm mobil uygulama pazarının eğilimini bilmelerine ve uygulayıcılara daha iyi ürün, pazarlama ve yatırım stratejisi hakkında pazarlama kararları almak için yardımcı olur.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz