Çin’in 5 Büyük Otel Platformu Pazarın Yüzde 96’sına Sahip

Çin’de mobil internet büyük veri izleme şirketi olan Trustdata, Ctrip, Meituan, Qunar, Tongcheng-eLong ve Fliggy’in ikinci çeyrekte online otel rezervasyonlarının% 96,4’ünü oluşturduğunu belirtti.

Bu büyük 5 şirket, ayrıca bu çeyrekte hızla büyüyen platformlardı ve bu durum onların egemenliklerinin de güçlendiğini gösteriyordu.

Rapordaki önemli bulgulara göre, aylık aktif kullanıcı sayısında – 91,9 milyon – otel rezervasyon alanında 2018’in ilk çeyreğine kıyasla% 20’lik bir artış mevcut. Bu büyüme, üçüncü ve daha alt bölge şehirlerden 1980’den sonra doğan kullanıcılardan geliyor.

Büyük beşin üçü hakkında da bazı kısa ama bazı gözlemler de mevcut. Meituan Hotels, sipariş hacmi ve gecelemede pazar lideri ve pazar payı neredeyse% 50’dir (net olarak % 46.2).

TrustData, Meituan’ın ikinci çeyrekte “Ctrip, Qunar ve Tongcheng-eLong’da kayıtlı birleşik gecelemeyi aştığını” söyledi.

Fliggy, internet devi Alibaba Group‘un seyahat birimi ve “müşteri bağlılığı ” açısından 1. Sırada yer alıyor. Trustdata, Meituan Hotels ve Fliggy’in kardeş şirketlerin kullanıcı tabanına ulaştığını söyledi. Meituan, Meituan-Diangping’den trafik ve iş alırken, Fliggy, Taobao ile olan ilişkisinden faydalanıyor.

Meituan-Dianping, Hong Kong’da 4 milyar dolarlık bir değerleme ile halka arz edildiği bilinen bir çevrimiçi yerel hizmet platformudur. Taobao, 600 milyondan fazla aktif kullanıcıyla dünyanın en büyük e-ticaret sitesidir.

Meituan ve Fliggy’in bu duruma meydan okumasına rağmen, Ctrip “yüksek yıldızlı otellerde bir üstünlüğe sahip” diyor Trustdata. Ayrıca, “Ctrip’in ana kullanıcıları güçlü tüketim kapasitesine sahip orta yaşlılar iken, Meituan Hotels ve Fliggy kullanıcıları daha genç ve ileride büyük alım güçlerine sahip olacaklar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!