Çılgın Kalabalıktan Uzak: Sezon Dışı Turizm Yeni Trend 0

Öncelikle yeni başlayanlar için birkaç ipucu verelim. Uçak bileti için nakit ödeme yapıyorsanız birkaç bilet kaynağını karşılaştırın. Ayrıca havayolu şirketlerinin ücretlerini kontrol edin. Ekstra mil ve ücretsiz bagaj hakkı veren hava yollarından rezervasyon yapmaya çalışın. Ve tabi ki oteller, uçuşlar ve seyahat paketleri için fırsatları kontrol edin.

Bir destinasyonun yılın belli bir zamanında sezon dışı olarak kabul edilmesinin nedenlerinden biri havadır. İklimin nasıl olduğunu bilin ve meydana gelebilecek herhangi bir hava değişikliği için hazırlıklı olun. Hazırlanmadan önce hava durumunu kontrol edin. Sezon dışında, bazı restoranlar ve cazibe merkezleri kapalı olabilir ya da sınırlı saatlerde açık olabilir, bu nedenle neler mevcut öğrenin.

Birçok yerde, sıcak hava daha yüksek fiyatlara eşit olabilir ama aynı zamanda yaz aylarının genellikle birçok şehirde ücretsiz festival, konser ve diğer ücretsiz eğlenceler anlamına geldiğini de göz önünde bulundurun. Sizin için en iyi olana karar vermek adına maliyetleri tartın.

Bu detayları belirttiğimize göre, sezon dışında ziyaret edebileceğiniz yerlere geçebiliriz.

Ocak ve Şubat ayları arasında yaz ve tatil seyahatlerinde, Atlanta, Chicago, Los Angeles ve New York gibi ABD şehirleri daha iyi fiyatlar sunabilir. Yaz ve tatil aralarında Orlando yoğun olur, fakat bu aylarda indirimli otellerin yanısıra tema parklar için de fırsatlar bulabilirsiniz. Ocak ayı aynı zamanda Meksika için de sakin sezondur. Şubat ayındaki karnaval kalabalığını kaçıracağınız için, Mart ayı Brezilya’yı ziyaret etmek ve yaz kalabalığından kaçmak için çok ideal. Boston, Nisan ayında ziyaret etmek için harika bir yer. Hâlâ biraz soğuk olabilir ama ziyaretiniz için yeterince sıcak olacaktır.

Mayıs ayında limanlar gemi yolculuklarından sakinleşir ve Alaska otel ve uçak fiyatlarını düşürdü. Kar kuşları ve bahar molası verenler gittiği için Miami Haziran’da harika olur ve daha az kalabalık plajların tadını çıkarabilirsiniz. Las Vegas’ın çok fazla sezon dışı olduğu görülmez ama yağmur eğilimi ve üç basamaklı çöl sıcaklarıyla beraber temmuz ayı biraz sakin olabilir. Temmuz ve Ağustos ayı başları Phoenix ve Teksas’taki şehirleri ziyaret etmek için uygundur, tabi sıcakla baş edebilirseniz.

Aspen, Breckenridge, Beaver Creek, Keystone, Vail ve Winter Park gibi Colorado‘nun dağ yerleri karın olmadığı zamanlarda daha uygundur. Çoğu çocuk okula geri döndüğü için Eylül Orlando ziyareti için güzel bir ay olabilir. Eylül kasırga sezonu olduğundan fiyatlar Karayipler için genelde uygun olur, ancak gezi planı yapmadan önce hava tahminine bakmalısınız.

Yunanistan ve diğer Akdeniz destinasyonları Ekim ayında hoş bir iklime sahiptir ve otel odaları yazın olduğundan daha ucuzdur. Aynı zamanda San Diego ve Havai de de daha ucuz fiyatlar bulabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe