Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Visit Scotland, ilk Instagram seyahat acentesini açtı ve ziyaretçilerin İskoçya tatillerini diğer insanların İskoçya fotoğrafları etrafında oluşturmasına imkân sağlıyor.

Tatil deneyimindeki bu dijital dönüş, online olarak sunulan muazzam miktarda ilham verici içeriği sadece geleneksel seyahat acentesinin sunabileceği uzmanlık ve rehberlikle birleştiriyor.

Birinin arkadaşının Instagram tatil fotoğrafını beğenip, “Gezi listesine eklenen bir yer daha” şeklinde düşünmesi sık rastlanır bir durum. Aslında, 488 milyondan fazla insan bunu yapıyor. Instagram kullanıcılarının %61’i Instagram’ı yeni bir yere seyahat planı yapmak için kullandıklarını söylüyor.

Peki, çok fazla #inspo (ilham verici) olduğunda ne olur? Kullanıcılar Instagram’ın inanılmaz destinasyonları keşfetmek için harika bir araç olduğu konusunda hemfikir. Instagram heyecan verici yerlere ilgili hayal kurduruyor (%96) veya yeni kültürler hakkında bilgi veriyor (%95). Ancak, mükemmel seyahat yaratmak için seyahatle ilgili yüz milyonlarca hashtag nasıl takip edilir? Böyle zamanlarda, biraz eski moda ama iyi bir insan etkileşimi ve rehberliğinin yerini alacak bir şey yoktur.

#ScotSpirit Instagram Seyahat Acentesi online seyahat araştırması için harcanan zamanı ortadan kaldırıyor. Instagram ilhamı ziyaretçilere zaminden tavana görkemli bir ekranda İskoçya’ya ait yüz milyonlarca Instagram fotoğrafı sergilenerek veriliyor. Fotoğraflarla dolu bu duvarda ziyaretçiler çalışanların da yardımıyla İskoçya’nın manzaraları, restoranları, deneyimleri ve otelleri ve daha fazlası içinden favori #ScotSpirit fotoğraflarını seçebiliyorlar.

Cana yakın ve bilgili çalışanlar daha sonra, müşterilerinin seçtikleri Instagram fotoğraflarını benzersiz kişisel tercihleri ve programları etrafında hazırlanmış, kusursuz bir İskoçya tatil güzergâhı sunmak için kullanırlar. Ziyaretçiler daha sonra kendileri için hazırlanmış olan güzergâhı alıp gidebilirler.

VisitScotland’in Pazarlama Müdürü Charlie Smith “Güçlü ulusal hikayemizi geliştirip sunmayı, geçmişe saygı selamı ile modern, davetkar ve dinamik bir İskoçya canlandırmayı umuyoruz. VisitScotland 370,000 takipçisi ile Avrupa’daki en büyük Instagram turizm hesabı olduğu için gururluyuz. İnsanlar, yalnızca ziyaretçiler tarafından çekilen ilgi çekici fotoğraflar için değil, aynı zamanda İskoçya’da yapabilecekleri ve görebilecekleri muazzam ve beklenmedik şeyleri keşfettikleri için yayınlarımızı seviyorlar. En çok sayıda Instagram takipçimiz Londra’dan geliyor. Bu nedenle geleneksel İskoç misafirperverliğini genişletip dünyanın ilk Instagram Seyahat Acentesini Londra’da açarak İskoçya’ya gelmelerini sağlamak için onları teşvik etmeyi umuyoruz” diyor.

Müşteriler ziyaret etmek isteyebilecekleri yerlerle ilgili kararlarına yardımcı olması için farklı İskoçya yerlerini sanal gerçeklik yoluyla deneyimleyebilirler.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz