Cheapflights’ın Sahibi Momondo, Gelirlerini %30 Artırdı.

Momondo ve Cheapflights adlı turizm markalarının sahibi olan Momondo Group yılın ilk yarısında %30 artışlar 42 milyon dolar kazanç sağladı.

Momondo Group’un öngörüsüne göreyse 2016 yılındaki toplam kazanç artışı %30’dan fazla olacak.

Grubun kazancının %41’ini kazancını %20 artıran Cheapflights yaparken, Momondo ise geçen yıla oranla %37 daha fazla satış yaptı.

İnternet sitesini ziyarette ise %33 artışla 187 milyon ziyaretçiye ulaşan Cheapflights, mobilde ise %63 artış yakaladı. Momondo’da ise bu artış %40 oldu.

cheapflights

Kar oranları ise açıklamada yer almadı.

Ancak şirket, bu büyümenin altında yatan birincil faktör olarak şirketlerin uluslararası büyümesi olduğunu belirtti.

Üst düzey yönetici Hugo Burge: ” Bu artış oranları, grubun dinamikliğinin ve Cheapflights ile Momondo takımlarının güzel çalışmasının kanıtı.” yorumunda bulundu.

“Oluşturduğumuz stratejilerle kullanıcıların sevdiği ürünler üretebildiğimiz ve seyahat aramalarında öncü firmalarla sürdürülebilir kazanç sağladığımız için çok mutluyum.

“Uçuşların yanı sıra otel sayımızın artmasından da çok memnunuz. Böylelikle uluslararası uçuşlarımızı da desteklemiş oluyoruz” diye de ekledi.

Burge:” Brexit sonucu oluşan belirsizliğe optimist yaklaşıyoruz. Güvenle yapılan uzun dönem yatırımlarla gelecekte de güzel büyüme rakamları elde edeceğimize inancımız tam.”

Son olarak ise “grubumuzun seyahat aramalarında lider olmasıyla, İngiltere ve hatta Avrupa’daki en hızlı büyüyen internet şirketlerinden biri olmasıyla gurur duyuyorum.” yorumunda bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!