CheapAir.com Raporuna Göre Uçak Bileti Almak için En Uygun Zaman 0

CheapAir.com, iki senedir üst üste elde ettiği bulgulara göre, ABD için yurt içi uçuşlarda en ucuz bileti bulmak için uygun zamanın ortalama olarak 54 gün öncesi olduğunu belirledi.

CheapAir, 2017 Hava Tarifesi Araştırması için 921 milyon havayolu tarifesini inceledi. Bulunan sonuçlara göre, bilet fiyatları ortalama olarak 71 defa değişiyor ve her değişimle bilet fiyatında yaklaşık 33 dolar artış yada düşüş yaşanıyor.
Sonuçları özetlerken CheapAir tarafından şöyle denildi: “Açıkça görülüyor ki, uçak biletini alırken seçtiğiniz zaman çok büyük fark yaratabiliyor.”

CheapAir‘e göre, 54 gün formülü ortalama olarak işe yarasa da en ucuz bilet fiyatının bulunacağı günler biletlere göre değişiyor. Bu durumdan ötürü şirket ‘prime booking window’ adını verdiği 105-21 gün arasında değişen aralıklarla uçak biletlerini sıralayan yeni bir sistem oluşturdu.

Şirket yaptığı açıklamada, bu gün aralığının ucuz bilet avcılarının bilet almak için odaklanmak istedikleri aralık olduğunu da belirtti. Yine de açıklamalarında gezginleri uyaran CheapAir, bu geniş aralıkta da bilet ücretlerinin dalgalanmaya devam edeceğini ekledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe