Çevrimiçi Son Dakika Rezervasyonlarının Yükselmesi Bekleniyor 0

Ödeme İşlemleri Firması WorldPay’in tahminine göre; pazarlık avcısı İngilizlerin son dakika yaz tatili fırsatlarını yakalamaya çalışması, Ağustos ayı rezervasyonlarını aylık rezervasyon ortalamasının % 10 üzerine çıkaracak.

WorldPay’in araştırması, web satışlarının Ağustos ayının ilk haftasında Temmuz ayının son haftasına göre %23 oranında yükseleceğini öne sürüyor.

Araştırma ayrıca, ortalama tatil fiyatlarının daha önceki 3 ay ile karşılaştırıldığında Ağustos ayında %6 daha ucuz olacağını da iddia ediyor.

WorldPay, Havayolları ve Seyahatten Sorumlu Başkan Yardımcısı Thomas Helldorff; “Binlerce İngiliz tatilci yaz tatili sezonu başlangıcından Eylül ayında okulların açılmasına kadarki süreçte iyi bir teklif arayışını sürdürecek. Pound tekrar değer kaybetmeye başladığı için, İngiliz tatilciler için yurtdışı tatilleri giderek pahalanmaya başladı, bu nedenle de fiyatların önemli ölçüde düşük olduğu Ağustos ayının ilk haftasına kadar otel ve konaklama rezervasyonu satın almak için bekleyebilirler” dedi.

WorldPay’in araştırması çevrimiçi seyahat acentaları aracılığıyla yapılan rezervasyonların geçen yılın aynı dönemine göre %5 arttığını, şu anda İngiltere’de seyahat gerçekleştirenlerin dörtte üçünden fazlasının rezervasyonlarını çevrimiçi olarak gerçekleştirdiklerini de tespit etti.

Helldorf: “Çevrimiçi seyahat acentaları, hızlı bir şekilde rezervasyon gerçekleştirmenin en popüler yolu haline geliyor. 2018 yılına kadar tüm çevrimiçi rezervasyonlar için mevcut Uçuş Seyahati Organizatörleri Lisansı (ATOL) korumasını güçlendirecek yeni mevzuat ile birlikte bu sayının daha da büyümesini bekliyoruz.

“İnternet bağımlısı gezginler internetten alışveriş yapmayı, en iyi teklifleri araştırmayı ve kullanımı kolay bir web sitesinden rezervasyon yapmayı seviyorlar. Pürüzsüz bir ödeme süreci sunmak çevrimiçi seyahat acentalarına modern tüketicilerin taleplerini karşılamak için benzersiz bir seyahat deneyimi yaratmalarına yardımcı oluyor” dedi.

Kaynak ve Görsel: http://www.travolution.com/articles/103420/online-last-minute-travel-bookings-expected-to-soar

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe