Seyahat Teknolojilerinde Bu Hafta: Startup Yatırımları ve Yeni Ortaklıklar 0

Bu hafta, seyahat girişimlerinin büyümelerini daha da arttırmak için finansman sağladıklarını gördük. Bazı şirketler, hizmetlerini genişletmek için yeni ortaklıklar da kurdu.

İşte bu hafta başımızı döndüren seyahat hikayeleri:

Trafi ile Berlin’de dolaşın

Berlin’deki gezginler yakında her bir hizmete kaydolmadan toplu taşıma, kiralık bisiklet, araç paylaşımı ve taksiler arasında sorunsuz geçiş yapmak için tek bir uygulamayı kullanabilecekler.

Litvanyalı start-up Trafi, tüm hizmetler için faturalandırmayı merkezi olarak yapan ve yalnızca tek bir giriş gerektiren bir taşıma uygulaması sunuyor. Bu, çeşitli ulaşım hizmetleri için birden fazla sağlayıcı kullanma ihtiyacını da ortadan kaldıracaktır.

Berlin Sosyal Bilimler Merkezi’nde mobilite uzmanı olan Andreas Knie; “Bu tamamen doğru yönde ilerliyor. Ulaşım hizmetlerinin tıpkı cep telefonu şebekeleri gibi bağlanması gerekir, böylece kolayca birinden diğerine dolaşabilirsiniz” dedi.

Bu uygulama aynı zamanda insanların kolaylık uğruna yolları tıkayacak olan kendi arabalarını sürmelerini önlemeye yardımcı olacak.

Berlin’in yaşlanmakta olan taşıma sistemi – metro, tramvay, otobüs ve banliyö trenlerini kapsayan bir labirent – nüfus 4 milyona yaklaşırken zorlanıyor.

Expedia’nın Sertifikalı Teknoloji Ortağı Programı

Expedia Partner Solutions (EPS), dünyanın dört bir yanından EPS’nin en iyi teknoloji ortakları için seçkin bir program olan Sertifikalı Teknoloji Ortağı Programını başlattı.

Program, teknoloji ortaklarının işlerini daha da genişletmek ve EPS’nin dünya çapında en güvenilir teknoloji platformlarından biri olması için EPS’den daha fazla kaynak yatırımı sağlayacak.

Gelecek yıl boyunca EPS, Sertifikalı Teknoloji Ortağı Programına katılmak için en fazla 30 küresel teknoloji ortağı seçecektir. Potansiyel teknoloji ortakları üç temel kritere uymalıdır: EPS’in tedarikinin en az% 90’ını eşleştirmek; EPS ’API, EPS Rapid’i entegre etme; ve EPS’yi başlatma gereksinimlerini karşılamak.

Expedia Grubu’nun 500.000’den fazla farklı konaklama seçeneği sunan otel tedarikine ek olarak, sertifikalı teknoloji ortakları haftalık teknik destek alacak ve EPS’in ortak hizmetleri ekibi, optimize etmeye devam ettiklerinden emin olmak için her yıl teknoloji ortağının entegrasyonunu gözden geçirecek.

Pickyourtrail’a 3 milyon dolar

Çevrimiçi seyahat acentesi Pickyourtrail, A Serisi finansman turunda yaklaşık 3 milyon ABD doları topladı. Melek yatırımcılar, faturalandırma yazılımı GoFrugal’ın kurucusu Kumar Vembu da dahil olmak üzere turu yönetti. Pickyourtrail, Amadeus Next inkübatöründen mezun olmuştu.

Chennai, Hindistan merkezli Pickyourtrail, müşterilerin hava, otel ve tur paketlerini bir araya getirebilecekleri uluslararası seyahatler satmaya odaklanıyor. Güneydoğu Asya tüketicileri, tatillerinin ayrıntılarını çizmek için çoğunlukla geleneksel seyahat acentelerini kullanıyor. Bustart-up, onların kişisel tercihlerle gezi önerilerini eşleşen bir algoritma ile çevrimiçi olmalarını umuyor.

Beş yıl önce 1.700 USD tohum sermayesiyle kurulduğundan beri, Pickyourtrail ivme kazanıyor. 2018’i 8.000 seyahat planlamasına yardımcı olarak sona erdirdi. Kurucu ortağı Hari Ganapathy, şu anda yaklaşık 90 çalışanı olan şirketin, son 60 ayda her ay kâr elde ettiklerini iddia etti.

Amex GBT Güney Afrikalı ortağını doğruladı

American Express Global Business Travel (GBT), Rennies Travel’ın BCD Travel ile güçlerini birleştireceğini açıklamasının ardından Tourvest Travel Services’in Güney Afrika’daki ortağı olduğunu doğruladı.

TMC, mevcut Amex GBT ve HRG ağlarından her ülkede en iyi ortakları seçerek geçen yıl HRG alımını takiben “her ikisinin de en iyisi” stratejisini uyguladığını söyledi. Tourvest, 20 yıldan fazla bir süredir Amex GBT ortağı olmuştur ve “son derece yetenekli insanları ve gelişmiş GBT teknoloji platformlarını entegre etme taahhüdü” için seçilmiştir.

Rennies Travel, Güney Afrika’da HRG’nin ortağıydı, ancak BCD Travel geçen ay bölgedeki müşterileri için kurumsal uzmana döneceğini açıkladı. Halen Rennies Travel tarafından sunulan HRG müşterileri, Amex GBT’ye göre programlarını Tourvest’e aktarmada desteklenecek ve Rennies artık ağın bir parçası değil.

3DEN’e 2 milyon dolar

Şehirlerde ortak çalışma, salon ve dinlenme alanları sunmayı amaçlayan Start-up 3DEN, tohum finansmanında 2 milyon ABD doları elde etti. Start-up, Bir gezginin bir havaalanı lounge alanında alabileceği hizmetleri havaalanı olmadan da bekleyebileceği hizmetler sunmayı amaçlamaktadır.

Yatırımcılar arasında b8ta ve Grafen Ventures da bulunuyor. New York’ta kurulan 3DEN, ilk mekanlarını 15 Mart’ta Hudson Yards konut, ofis ve perakende mekanları kompleksinde açacak. Alandaki olanakları rezerve edebilirsiniz; ancak tüketiciler orada zaman rezervasyonu yapamaz. Yani, tamamen bir çat kapı alanı olacak.

Bu ayın başlarında, saatlik olarak otel odalarının rezerve edilmesi için mobil ilk çevrimiçi rezervasyon hizmeti olan Recharge, San Francisco, New York City ve Los Angeles’taki özel evlerde saatlik kısa süreli kiralama hizmeti sunarak hizmetini genişleteceğini belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.