Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

World Routes 2017 Panelinde konuşan Flybe Baş Ticari Direktörü Vincent Hodder, Nisan ayındaki World Routes 2017 panelinden bu yana havayolu firmalarının Brexit’in onlar için ne anlama geleceği konusunda daha net bir bilgiye sahip olamadıklarını belirtti.

Kendisi, son ayrıntıların son dakikalarda çözülebileceği ve bir anlaşma yapmak için harekete geçmek üzere önemli ayrıntıların gözden kaçırılmasından endişe duyduğunu da belirtti.

Hodder “Gerçekten kimse ne olacağını bilmiyor. Yapabileceğimiz en iyi şey, sanki her şey yoluna girecekmiş gibi işimizi yapmaya devam etmek.

“İngiltere’den havayollarının Avrupa’ya uçmasına, Avrupa’dan havayollarının İngiltere’ye uçmasına izin veren bir anlaşma bekliyoruz.”

“Fakat şu anda hiçbir şey bilmiyoruz. Yalnızca sonucun iyi olacağını varsayıyoruz; ancak önümüzdeki sene Mart ayına girdiğimizde 2019 yazı için ne yaptığımızı bilmeliyiz” dedi.

Bununla birlikte, Hodder, Flybe gibi İngiltere merkezli havayolu şirketleri tarafından gerçekleştirilen Avrupa içi uçuşların geleceğinin gizemli olduğunu ve ek maliyetlerin de yeni gelir kaynaklarıyla hesaplanması gerekeceğini de sözlerine ekledi.

Kendisi; “Her şey için çok geç kaldı, son dakikada bir şeyler yapmaya çalışılınca mutlaka bir şey de unutulacak gibi görünüyor” dedi ve Bunun teknik bir konudan bir yönetmeliğe kadar her şey olabileceğini savunarak “daha önce yapabildiğimiz bir şey yapamayacağımızı öğreneceğiz ve bu durumu çözmek için de çok geç olacak” diye ekledi.

Bmi bölgesel baş ticari yetkilisi Jochen Schnadt, “Bu aslında çok bencilce Belfast’da bir araya geldiğimizde makul iyimserlik durumu vardı; fakat sorunlar ortadan kaldırılamayacak kadar büyük.

“Maalesef, şu anda bizim açımızdan olumlu bir husus yok” dedi.

Schnadt, havayolu şirketinin Avrupa içi uçuşlarında iş seyahati gerçekleştirenler geliştirdikleri stratejiyi etkili bir şekilde sunmaya ve takip etmeye devam etmek istediklerini de belirtti.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz