Brexit, Uzun Mesafeli Uçuşlarda Yüzde 50 Artışa Neden Oldu 0

eDreams ODIGEO’nun araştırma ve analiz ekibi, AB’den çıkış Referandumu’ndan (Brexit) itibaren trendleri belirlemek üzere seyahat sektörü verilerini analiz etti.

Buna göre, Birleşik Krallık dış seyahatler için olumlu bir tablo ortaya koyuyor. Amerika’ya (+ % 56) ve Asya’ya (% + 50) seyahat artışları dahil olmak üzere uzun mesafeli bölgelere seyahat eden yolcu sayısındaki artışa bağlı olarak tüm yolcu sayılarırında % 6’ya varan bir artış meydana gelmiştir.

Asya, referandumdan bu yana İngiliz gezginler için yaşanan artış anlamında ilk 10 küresel ülkeden yedisine sahip. Singapur, Changi Havalimanı için, yolcu hacmi 2017’de rekor kırarak % 232’lik bir artış gösterdi ve buna paralel olarak ,İngiliz yolcular için de ile popülerlik kazandı. Dönem boyunca önemli artış gösteren diğer Asya ülkeleri arasında Manila (% + 65), Dubai (% + 67) ve İstanbul (% 95) yer almaktadır.

Aynı dönemde ABD, İngiliz gezginler için en popüler beşinci destinasyon olmak üzere dört sıra yükseldi. Los Angeles, İngilizler tarafından % 178’lik artışla en yüksek yolcu artışı için şehirler listesinin başına yükselirken Boston (% + 115) ve Orlando (+% 50) ise büyümeyle ilk 10’da yer aldı.

Bu eğilim, Haziran-Eylül 2017 arasında 20 yeni transatlantik ve Asya rotalarını hayata geçiren Norveç Havayolları gibi uzun mesafeli uçuşlar sunan düşük maliyetli havayolu şirketlerinin son zamanlardaki yükselişiyle de bağlantılıdır.

Harcama Alışkanlıkları

Uzun mesafe destinasyonlar, İngilizlere paralarının karşılığını daha iyi sunarken, tüketiciler halen tatillerini uzun mesafe destinasyonlarda geçirmeyi düşünüyor. eDreams ODIGEO, İngilizlerin seyahat etme alışkanlıklarını öğrenmek ve AB Referandumu’nun görüşlerini nasıl etkilediğini anlamak üzere 1.600’den fazla kişi ile YouGov araştırmasını başlattı. Araştırma sonuçlarına göre:

  • Yolcuların% 72’si bu yıl harcamalarını azaltmayacaklarını belirtti,
  • İnsanların% 10’u, dışarı çıkma ve kıyafet harcamaları gibi diğer alanlarda tasarruf ederek kısa seyahatlere öncelik veriyor,
  • İnsanların % 25’i AB referandumundan bu yana tatiller veya kısa seyahatler ile ilgili olarak para biriktirmek için en az bir şey yaptığını söyledi,
  • AB Referandumu’ndan bu yana tatilleri için her 10 kişiden (% 14) birinden fazlası tatilciler için daha ucuz yerlere gitti – bu da ulusal ortalamadan iki kat fazla.

Anket ayrıca, Asya ve Amerika destinasyonlarına yönelik büyüme eğilimlerinin devam edeceğini, özellikle uzun mesafe destinasyonları i ilk kez keşfetmek isteyen genç gezginler için de geçerli olduğunu gösteriyor. 16-24 yaş grubundaki 10 (% 13) kişiden biri, Asya’yı ilk kez ziyaret etmeyi planlarken,% 15’i ABD’ye yapılacak bir seyahat planlıyor.

“Tatil ufkunu genişletmek”

eDreams ODIGEO Birleşik Krallık Başkanı ve Grup’un Dış İlişkiler Sorumlusu Robert McNamara; “2016 referandumundan beri Pound’un Euro karşısında değer kaybı yaşaması ve düşük maliyetli uzun mesafeli uçuşlardaki artış Birleşik Krallık’dan daha fazla uzun mesafe seyahat talebini arttırdı.

“Tatil ufkunun genişlemesi, seyahat sektörü için cesaret verici. Yurtdışında kalma süresi değerlidir ve en öncelikli konulardır; diğer destinasyonlardan ayaklarını kesmek anlamına gelse bile, çoğu İngiliz tatilini aynı şekilde geçirmeyi planlamakta.

“Geleceğe baktığımızda, en yeni verilerimiz, İngiltere’deki gezginler arasındaki uzun mesafeli seyahatlerdeki büyümenin devam edeceğini gösteriyor. Destinasyonlar değişse de, insanlar hala seyahat etmek istiyor. eDreams ODIGEO ile gezginler, mümkün olan en iyi uçuş kombinasyonunu değer ve esnekliğe dayalı olarak bulabiliyorlar” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe