Booking’ten Sonra Airbnb, Skyscanner ve Expedia da Kapanıyor.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Hollanda merkezli online otel rezervasyon sitesi booking.com’a dava açmış ve booking.com’un haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle açılan dava sonucunda İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, online rezervasyon sitesi Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı vermişti.

Hürriyet’ten Burak Çoşan’ın haberine göre TÜRSAB, Türkiye’de vergi ödemeyen airbnb, kayak, agoda, skyscaner ve expedia gibi online rezervasyon sitelerine dava açmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda davaya konu 20’ye yakın internet sitesinin olduğu ifade ediliyor. Eğer karar çıkarsa yurtdışı merkezli birçok online otel rezervasyon sitesine Türkiye’den erişim engellenebilir.

Sizce yurtdışı merkezli internet sitelerinin kapanması doğru mu? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

3 Comments

  • Hem kendimiz yeni bir şey geliştirmeyiz hem de hazır olanların kullanılmasıni engelleriz. Aziz Nesin’in dediği gibi aptal insanlardan olusmuş bir toplumuz!!!

  • Dünyadaki değişime ayak uyduramamış, bir avuç dar kafalı insanın çıkarını korumak için yapılan ve maalesef artık kanıksadığımız, aptalca kararlar zincirine eklenen bir halka daha. Dünyanın her tarafında kullanılabilen uygulamaların ülke zararına olduğunu sadece bizim aklı evveller fark ediyor, her nasılsa.

  • Google ve Facebook Türkiye pazarında inanılmaz bir reklam gelirine sahip. Galiba ve maalesef bu mantığın sonunda onlarda kapatılacak ve bunun hazırlığı yapılıyor diye düşünüyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!