Booking.com Üçüncü Taraf Teknolojilerini Sunan Pazarını Test Ediyor 0

BookingSuite’nin bir parçası olan pilot pazar, 2017 sonlarından beri mülk yönetim sistemlerinden kanal yöneticilerine ve içerik uzmanlarına kadar bir çok ortakla ölçümü sürdürüyor.

Bu, Booking Holdings bir dizi otel teknoloji şirketini satın aldıktan sonra bir araya getirilen B2B platformu BookingSuite için de ilginç bir evrim.

Konaklama devi, 2014 ortalarında bulut tabanlı PMS HotelNinjas tarafından yakından takip eden dijital pazarlama uzmanı Buuteeq’i satın aldıktan sonra Mayıs 2015’de Gelir Yçnetim Uzmanı PriceMatch’i satın aldı.

PriceMatch’in bazı unsurları, bu yılın başlarında Booking Holdings tarafından kapatılan Booking.com’un RateManager aracına yerleştirilmişti.

Belirsiz kader

Otel endüstrisindeki bazı kişiler BookingSuite‘ın kapatıldığına ve diğer sistemlere geçirildiğine inanırken, şirketin sözcüsü B2B platformunu kapatma planlarının olmadığını söyledi.

Üçüncü taraf tedarikçilerin de dahil olduğu söz konusu pilotun detayları, otellerin bu tedarikçilerin nasıl bağlantı kurabileceğini gösteren bilgilerle birlikte ortaya çıktı.

Anlaşılan o ki, Booking.com, otellerden gelen sonuçların iş ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağına ve sonuçların ne anlama geldiğine ilişkin olarak tedarikçilerin takip bilgilerini talep etti.

Bazı yeni haberlere göre, tedarikçilere bu yılın Mayıs ayında üçüncü parti pazarının da kapatılacağı söylendi.

Bununla birlikte, Booking Holdings sözcüsü, şirketin “bu ürünü hala çok fazla test ettiğini” söyledi; ancak daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

Şirket, Booking.com için başka bir pazar hareketiyle, yakın zamanda otel envanteri ve diğer çevrimiçi seyahat acentelerinden aldığı ücretleri almaya başladı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.