Booking Holding, Booking.com’un CEO’sunu Değiştiriyor.

Gillian Tans artık Booking.com CEO’su değil; ancak Çevrimiçi Seyahat Acentesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak yeni oluşturulmuş bir rol üstlendi. Booking Holdings CEO’su Glenn Fogel’in rolü ise Booking.com CEO’luğuna da genişleyecek.

Tans, 2016 yılında Booking.com CEO’su seçilmişti; öncesinde ise Başkan ve Operasyon Direktörü olarak görev yapmıştı.

Fogel ise 2016 yılında Booking Holdings Başkanı ve CEO’su seçilmeden önce dünya çapında Strateji Ve Planlama Başkanı idi. Bundan öncesinde ise Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı idi. 2000’den beri şirketle birlikte.

Fogel; “İnsanların dünyayı deneyimlemesine yardımcı olma görevimiz devam ederken, en büyük işletmemize rehberlik etme fırsatı ve Booking Holdings markaları arasında daha fazla uyum sağlama fırsatı beni heyecanlandırıyor. Net bir stratejik yol haritası ile büyük bir pazar fırsatına yönelik çalışıyoruz. Tüm Booking.com küresel ekibiyle birlikte çalışarak, şirketin uzun vadeli başarı için konumunu güçlendirmek üzere daha fazla işbirliği ve entegrasyon sağlama yollarını belirleyebileceğimize inanıyorum” dedi.

Fogel bir açıklamasında, üstlendiği yen rol ile birlikte Tans ile çalışmayı dört gözle beklediğini söylerken, Şirkete son 17 yıldır sunduğu katkılarından dolayı da kendisine övgülerde bulundu.

Booking.com, Booking Holdings markasıdır. Şirket, markanın büyümesini yansıtacak şekilde geçen yıl Booking Holdings olarak isim değiştirmişti, daha önceki ismi Priceline Grup’tu. Booking Holdings’in markaları arasında Kayak, Priceline.com, Agoda.com, Rentalcars.com ve OpenTable yer alıyor.

Görsel: Booking.com News

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!