Booking.com’un Sahibi Priceline Üç Ayda Rezervasyonların Yüzde 24 Arttığını Belirtti 0

Son haberlere göre, Booking.com’un sahibi Priceline sitesi üzerinden yapılan rezervasyonların değeri 2017’inin ilk çeyreğinde artış gösterdi.

3 aylık periyotta 20.7 milyar dolar değerinde, bir yıl öncesine göre % 24’lük bir artış var. İlk çeyrek için brüt kar %16 artışla 2.3 milyar dolar değerinde.

Uluslararası işlemler brüt kar’a %17 artışla 2 milyar dolar katkıda bulundu, net gelirler ise %22 artışla 456 milyon dolardı.

FAVÖK tarafından ölçülen kârlılık %4 artışla 635 milyon dolar.

Şirketin başkanı Glenn Fogel “Priceline grup 2017’de güçlü bir başlangıç yapıyor; araba kiralama günlerinde ve oda gecelemelerinde sağlam bir büyüme kaydedildi.

“Küresel olarak, bu çeyrekte markalarımız 173 milyon gece oda rezervasyonu aldı ve geçen yılın aynı dönemine göre %27 artış kaydetti.”

“Booking.com, platformunda bulunan 1.2 milyon mülk ile (oteller evler ve daireler dahil olma üzere) geçen yıla göre %36 artışla konaklama ağını genişletiyor.”

“Kiralık araba işimizde, araba kiralanan günler geçen yılın ilk çeyreğine göre 4. çeyrekte %14 bir hızlanma ile %15 büyüdü.

Fogel “Markalarımız çeyrekte güçlü bir performansla başarı gösterdi. Gelecekteki büyümeyi desteklemek ve müşterilerimiz için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için akıllı ve sürdürülebilir yatırımlar yapıyoruz” dedi

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe