Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Booking.com’un Sahibi Priceline Üç Ayda Rezervasyonların Yüzde 24 Arttığını Belirtti

Son haberlere göre, Booking.com’un sahibi Priceline sitesi üzerinden yapılan rezervasyonların değeri 2017’inin ilk çeyreğinde artış gösterdi.

3 aylık periyotta 20.7 milyar dolar değerinde, bir yıl öncesine göre % 24’lük bir artış var. İlk çeyrek için brüt kar %16 artışla 2.3 milyar dolar değerinde.

Uluslararası işlemler brüt kar’a %17 artışla 2 milyar dolar katkıda bulundu, net gelirler ise %22 artışla 456 milyon dolardı.

FAVÖK tarafından ölçülen kârlılık %4 artışla 635 milyon dolar.

Şirketin başkanı Glenn Fogel “Priceline grup 2017’de güçlü bir başlangıç yapıyor; araba kiralama günlerinde ve oda gecelemelerinde sağlam bir büyüme kaydedildi.

“Küresel olarak, bu çeyrekte markalarımız 173 milyon gece oda rezervasyonu aldı ve geçen yılın aynı dönemine göre %27 artış kaydetti.”

“Booking.com, platformunda bulunan 1.2 milyon mülk ile (oteller evler ve daireler dahil olma üzere) geçen yıla göre %36 artışla konaklama ağını genişletiyor.”

“Kiralık araba işimizde, araba kiralanan günler geçen yılın ilk çeyreğine göre 4. çeyrekte %14 bir hızlanma ile %15 büyüdü.

Fogel “Markalarımız çeyrekte güçlü bir performansla başarı gösterdi. Gelecekteki büyümeyi desteklemek ve müşterilerimiz için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için akıllı ve sürdürülebilir yatırımlar yapıyoruz” dedi

 

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.