Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mobil otel rezervasyon uygulaması HotelTonight 37 milyon dolarlık yatırım turundan sonra Birleşik Krallık’ta markanın daha iyi bilinmesi için yatırım yapacak.

Mart ayında ilan edilen E serisi finansmanda San Francisco firması HotelTonight 120 milyon dolar elde etti.

AccelPartners liderliğindeki son tur HotelTonight’a 500 milyon dolar değer biçti.

Uluslararası Başkan Yardımcısı Amir Segall, “Geçen Nisan ayından beri kar ediyoruz ki bu bizim için önemli bir dönüm noktası” dedi.

“Kaderimizi kontrol edebilmek için bir tura daha katıldık ve şimdi sahip olduğumuz fırsat farkındalığımızı arttırmak. Bunu gerçekleştirmek için yatırım yapabilir ve daha sonra getirilerini elde edebiliriz. Bu üründe DNA’mız varmış gibi, en iyi otel rezervasyonu deneyimine sahipmişiz gibi hissediyoruz”.

“Sonunda mobil’in masaüstünü yeneceğini düşünüyoruz ve mobilin yükselişi bizimle çalışıyor”.

Mobil deneyimler oluşturmak için neyin gerekli olduğu konusunda çok fazla bilgi geliştirdik. Elimizde ürün kaynağı var. Eksik olan şey ise yeteri kadar insanın bizi tanımıyor olması”.

Segall, HotelTonight’ın uygulamayı tekrar tekrar kullanan insanlarla beraber çok yüksek tekrar kullanıcı oranına -hatta neredeyse bağımlı derecesinde- sahip olduğunu söylüyor.

HotelTonight, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya sitelerindeki reklamlarla ve mobil bağlantılarla pazarlama çabalarını ölçeklendirmeye çalışacak.

Aynı zamanda etkinlik sektörüne odaklanan ortaklıklar da kuruyor.  Birleşik Krallık’ta HotelTonight taraftarlara hizmetini tanıtmak için Chelsea Futbol Kulübüyle çalışmıştı.

“Bu tür markalarla kendimizi ilişkilendirerek ismimizi ortaya çıkarıyoruz. Bu tür etkinliklere katılanların önüne koymak için gerçekten ilginç bir ürün”.

Şu an odak noktamız ABD ve Birleşik Krallık

Segall, HotelTonight’ın kalış süresince müşterilere canlı sohbet özelliği sunan dijital konsiyerj hizmeti HT Pro için otellerle olan fırsatları araştırmaya devam edeceğini söyledi.

“Otelde kaldıkları süre boyunca müşterilerle yakın ilişki kurma isteğimiz var ve iyi bir mobil deneyim sunuyoruz” dedi.

Segall “Mobil cihazlar, wi-fi ve bağlantılar daha hızlı hale geldikçe, uygulama işlevselliğine sahip mobil web’ler uygulamaların yerini almaya başlayacak mı göreceğiz” diye ekledi.

“Bizim için önemli olan teknolojinin önünde olmamız ve neyin tuttuğunu görmek için tüm teknolojileri denememiz. Sadece web deneyimini alıp onu mobile uygulayamazsınız. Bu işe yaramaz. Sıfırdan bir mobil deneyim oluşturmanız gerekir”.

“Kullanıcılar ve sağlayıcılar basit bir deneyime sahip olmak isterler, daha sabırsız hale gelirler. İşlerin hemen yapılabilir ve hızlı olmasını isterler”.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz