Booking.com Kapandı, İşte Otel Gelirinizi Arttırmak için 6 Yol

Konaklama endüstrisinin en heyecan verici bakış açılarından birisini sağlayan şey ‘değişim’dir.

Sürekli değişen ve gelişen bir sektörde, sektörü gerçekten etkileyen çok az şey var. Fakat bu oyunun nasıl oynandığını iyi bir şekilde geliştirmek içinse yapılacak çok şey var.

İşte gelir teknolojisini arttıracak altı yol

Beklenti temelli gözlemleme

Bazı oteller, gelir stratejilerine odaklanmak için çok az vakit ayırıyorlar. Günümüz teknolojisi ise çok da görünür olmayan fakat aksiyon alınabilecek durumları gözler önüne sürüp otellere fırsat sunuyor. Raporlar üzerine saatler geçirmektense bu yol hem hızlı hem kolay.

Marketteki rekabet artışı

Bazı alışveriş teknikleri hem zaman kaybettiriyor hem de güvenilmez.  Rekabet oranları bilgisiyle oteller market performansını gözle görülür bir şekilde arttırabilir.

Organizasyonda şeffaflık

Organizasyon içinde mailleşme çok zaman alabilir. Günümüz gelir çözümlerinde kullanılabilen birçok gösterge tabloları ve raporları bulunmakla birlikte, otel performansıyla ilişkili farklı otellerin daha iyi görünürlüğü vardır.

Kolay öğrenme

Öğrenmek için bulunan online ve ofline kaynaklar farklı oteller için farklı öğrenme stratejileri sunabilir. Bu konuda destek için günümüz teknolojisinden oldukça faydalanabilir.

Kendi kendine ödeme

Ödeme çözümleri için sunulan farklı kaynaklar kullanılabilir. Aylık otomatik ödemeye dönüştürülüp bunun zaman kaybından kurtulunabilir. Çevreci ve daha pratik çözümler bulmak ise otellerin stratejilerine bağlı.

Daha fazla gelir

Otel rezervasyon eğrilerini anlayan ve günlük olarak yıkama modellerini anlayan analitik bir çözüme sahip olmak, otelcilere otellerini ideal fiyata getirir.

Envanter kontrolleri ve fazla sipariş verme kararları, daha iyi kalitede gelir sağlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!