Birleşik Krallık 2015 Turizm Raporu

Uluslararası seyahatte, en çok tercih edilen rotalardan biri Birleşik Krallık ve İngiliz turizmi 2015 yılında yeni bir rekorunu kaydetti.

2016-forsight-833x282
Görsel: @Visit Britain

VisitBritain.com sitesine göre Birleşik Krallık 35.4 milyon ziyaretçisi ile yüzde dörtlük bir yükseliş ile 2014’ü geride bıraktı. İngiliz turizmi bu rakamlar ile altı yıl arka arkaya büyüme kaydetmiş oldu.

Sayılar her geçen yıl artarken, 2010 yılından bu yana beş yılın rakamları yüzde yirmilik bir yükselişle büyük bir sıçrama kaydetmiş durumda. Aynı zamanda Kuzey Amerika’dan gelen ziyaretçi sayısı da 3.9 milyon ile 2014 yılına göre yüzde sekizlik artış göstermiş.

Ziyaretçilerin büyük paralar harcadığı da kayıtlara geçmiş. Yine VisitBritain.com raporuna göre, gelen turistler 21.8 milyar sterlin (yaklaşık 31.26 milyar dolar) harcamada bulunmuş.

Turizm Bakanı David Evennett yabancı turizminin yükselişi ile ilgili yayınladığı beyanda, turizmin Birleşik Krallık’ın en hızlı büyüyen endüstrilerinden biri olduğunu ve git gide daha çok uluslararası ziyaretçiyi cezbettiğini, bunun sadece sektör için değil, tüm ulusun ekonomisi için önemli olduğunu dile getirmiş.

VisitBritain direktörü Patricia Yates, bu büyümenin Birleşik Krallık’ın ekonomisi için harika olduğunu ve 2020’ye kadar 42 milyon ziyaretçi ile yüzde yirmi daha büyüme hedefini gerçekleştirmek için doğru yolda olduklarının bir göstergesi olduğunu dile getirmiş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!