Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İnsanların seyahate çıkarken en önem verdikleri şeyin akıllı telefonları olduğu gerçeği.

Seyahate çıkarken olmazsa olmazınız nedir? Eğer siz de gezgin çoğunlukla aynı fikirdeyseniz bu yazıda cevabını bulabilirsiniz.

Expedia’nın yaptığı bir çalışmaya göre dünya çapında sıkça seyahat eden bir çok kişinin yanında akıllı telefonunun olması diş fırçası ya da ehliyetten daha hayati bir önem taşıyor.

Expedia’nın 9642 gezgin ile yapılan anketine göre bu kitlenin %60’ı akıllı telefonları olmadan seyahate çıkmayacaklarını belirtmekte. %63’lük bir kısmı ise seyahat sırasında yatarken cihazlarıyla yattıklarını söylüyor. %28’lik bir kısım ise seyahat esnasında yedek pil bulundurmayı ihmal etmediklerini belirtmekte (kısa bir süreliğine şarjsız kalsalar bile).

Seyahate çıkanların mobil cihazlarını  seyahat planı fikrinin başlamasından itibaren araştırmadan rezervasyona, resimlemeden sosyal medyada paylaşım yapmaya kadar bütün adımlarında kullandıklarını anlamış olduk” diyor Expedia Group Başkanı Aman Bhutani.

Seyahat edenler cihazlarını iş emailleri okumak ve işleriyle bağlantılı olmak için kullansalar da aslında seyahatlerinin kalitesini de artırdıklarına inançları tam” diye ekliyor. İnsanların işlerini günde bir ya da iki kere kontrol ediyorlar her şeyin yolunda gittiğini görmek için ve günün geri kalanında da cihazlarının yetenekleriyle bir restauranta ya da gitmek istedikleri bir yere ait bilgileri istedikleri zaman istedikleri yerde ulaşmak için de kullanıyorlar.

Başka bir deyişle”iletişimi koparmak” belki popüler bir fikir olabilir ama hala gezginlerin büyük çoğunluğu akıllı cihazlarından kopamadıklarını açıkca dile getirmekte. Aile ve arkadaşlarla  Facebook ve Instagram‘da fotoğraf paylaşırken bir yandan da az da olsa işlerini halletmek teknolojinin nimetlerinden faydalanmak olsa gerek.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz