Bekarlar için Flört Faktörünü Yükseltmenin İpuçları!

Güneşin yüzünü göstermeye başlamasıyla tatil planları da kafanızı kurcalamaya başlamış olsa gerek… Sabah alarm sesi olmadan uyanmaya, uzun ve güzel bir kahvaltıyla başlayan günlerde canımız ne istiyorsa onu yapmaya duyduğumuz özlem, tatili iple çektiğimizin habercisi. Tatilde âşık olmak mümkün mü? Bekârların tatil planları neler? diye merak ediyorsanız; online evlilik sitesi eDarling, üyelerinin geniş katılımıyla ve Wimdu işbirliğiyle yaptığı ankette bu soruların cevaplarını sizler için araştırdı. Sonuçlar; Erkeklerin sanılanın aksine dış görünüşten çok, duygusal çekime önem verdiğini gösteriyor. Bekârların deniz, güneş, kum klasiğinden vazgeçmediğini, kumsalların ise yeni insanlarla tanışmak için en favori yerler olduğunu gösteriyor.

Tatilde aşkı bulmak mümkün mü?

Yazın gelmesiyle kalp durduğu yerde duramıyor kelebek gibi konacak yer arıyor. Dinlenmek, eğlenmek için gittiğin tatilin sana hayatının aşkını verip vermeyeceğini de kimse bilemiyor. Belki katıldığınız kültürel bir turda, sahilde, spor salonunda, belki de bir restoranda karşınıza çıkacak… Anket sonuçları da bekârların bu tarz sürprizlere açık olduğunu gösteriyor. Cevaplara göre bekârların %95’i tatilde aşkı bulmanın mümkün olduğunu düşünüyor. Tatilde âşık olup olmayacaklarından emin değiller ama bu fikre sıcak baktıkları kesin.

Bekârların %43’i tatile arkadaşlarıyla gitmek istiyorlar. Tatilde hoşunuza giden birisi olursa, etrafı kalabalık olduğu için yaklaşmaktan çekinmeyin! Kadınlar özellikle arkadaşlarıyla tatile gidemiyorlarsa tatile aileleriyle gitmeyi tercih ediyorlar.

Kadınlar tatilde flört fikrine sıcak bakarken %61‘i bu zamana kadar tatilde flört etmemiş. Kadınlar flört etmek istiyor ama erkeklerin ilk adımı atması şartıyla. Kadınlara tavsiyemiz tatilde şezlonga uzanıp gözlerinizi kapatmak veya okuduğunuz kitabın içinde kaybolmak yerine, aktivitelere katılmanız. Kumsalda plaj voleybolunun tadını çıkarırken ya da turlara katılarak yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

O’nu nerede arayacaksınız?

Bekârlar deniz kum güneş klasiğinden vazgeçmiyor ve sahilde kumsalın tadını çıkartırken flört etmeyi tercih ediyorlar. Favori mekânlarının başında yüzme havuzları ve sahiller (%45) gelirken %37’si doğayla baş başa geçirmek istiyor. %15.4’ü ise kültürel şehir gezilerine gidiyorlar.

“Tatildeyken insanlarla tanışmak için hangi yolu tercih edersiniz?” sorusuna verilen cevaplar değerlendirildiğinde kadınların ilk üç tercihini %42 ile sahil ve yüzme havuzları, %36 ile tur rehberliğindeki etkinlikler, %13 ile spor aktiviteleri oluşturuyor. Erkekler de kadınlar gibi sahil ve yüzme havuzlarını ilk sıraya koyarken, ikinci sırada club ve popüler barlar alıyor. Üçüncü olarak ise turlara katılmayı tercih ediyorlar. Kadınların en popüler tanışma ortamlarının başında gelen gezi turlarına erkeklerin daha fazla fırsat vermesini tavsiye ediyoruz.

Erkekler: “Duygusal çekim” IN,“İlk görüşte aşk” OUT!

Bilinenin aksine erkekler kadınlarda görselliğe değil duygusal çekime bakıyor. Erkekler flört etmelerinin sebebi olarak %38 ile duygusal çekimi ilk sıraya koyarken, ikinci sırada söz konusu kişiyle yaşanan eğlenceli bir durum alıyor. Erkelerin sadece %16’sı ilk görüşte âşık olabileceğini veya dış görünüşün flört sebebi olabileceğine inanıyor. Her yalnız iki kadından biri duygusal çekimin flört etmek için en önemli sebep olarak gösterirken %25’i karşı cins ile yaşayacakları eğlenceli bir durumun iyi bir ilişkinin başlangıcı olarak görüyor. Kadınların sadece %14’ü ilk görüşte âşık olabileceğini veya dış görünüşün flört sebebi olabileceğine inanıyor.

Kadınlar en az erkekler kadar iltifat ediyor!

Erkeklerin %58’i flört etmeye ilgi gösterdikleri kişiyi birlikte bir şeyler içmeye ya da yemek yemeye davet ederek başlıyor. %17 ‘si ilgisini iltifat ederek gösterirken, %10’u yardım etme teklifinde bulunuyor. Kadınların %29’ı birlikte bir şeyler içmeye ya da yemek yemeye davet ederken %20’si arkadaşlarıyla yaptığı bir etkinliğe davet etmeyi tercih ediyor. %20 ‘si ise hoşlandığı kişinin hobileriyle ilgileniyormuş gibi yaparak iletişim kurmayı tercih ediyor. Eğer kadınlar sizin hobilerinizle ilgileniyorsa sizinle flört ettiğini düşünebilirsiniz.

Anketin ilgi çeken diğer noktası kadınların flört ederken en az erkekler kadar iltifat ettiklerini gösteriyor. Ek olarak flört etmek için kadınlar erkeklerden daha çok yardıma ihtiyacı varmış gibi yapıyor ve erkekler kadınlardan daha çok ilişki konusunda kitaplara danışıyor. Türklerin %59’u tatilde yeni insanlarla tanışmak için herhangi bir şeye ihtiyaç duymadıklarını düşünüyor. Bu da Türklerin ilişkilerinde direkt iletişimden yana olduğunu gösteriyor.

Eros’un oku kimileri aynı anda vurur bilinmez ama yaz aşkı, güneşin olduğu her yerde sizi bulabilir! Bir yandan tatilin keyfini çıkarırken diğer yandan kalbinizi özgür bırakmayı unutmayın! Eğlenirken her an biriyle göz göze gelebilir ya da karşınızda duran kişinin bile kalbini çalmasına şahit olabilirsiniz.

*Wimdu.com.tr (Seyahat – Konaklama sitesi) işbirliğiyle.

Kaynak: Edarling.net

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Comment

  • Çok açıklayıcı ve sade anlatım. Teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!