Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Lübnan’a Seyahat Edeceklere Uyarı

Lübnan’da kaçırılan iki pilotumuz ile ile ilgili diplomatik temaslar sürerken, TC Dışişleri Bakanlığı Lübnan’a Seyahat edecek vatandaşlarımıza uyarıda bulundu.

TC Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ” hayati zaruret arzeden bir gerekçe olmadıkça, vatandaşların Lübnan’a seyahat etmekten kaçınmaları uygundur” ifadelerine yer verildi.

TC Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: 

“Lübnan’da bugün (9 Ağustos) THY Pilotu ve Yardımcı Pilotunun kaçırılmış olmaları da dikkate alınarak, bu ülkeye seyahat eden ve Lübnan’da yaşamakta olan vatandaşlarımızın güvenliklerini sağlamaya yönelik her türlü önlemin Lübnan Hükümeti’nce alınması beklenmektedir.

Bununla birlikte, vatandaşlarımızın, mevcut durum ışığında, hayati zaruret arzeden bir gerekçe olmadıkça, Lübnan’a seyahat etmekten kaçınmaları uygun olacaktır.

Halen Lübnan’da bulunan vatandaşlarımızın ise, dönebiliyorlarsa Türkiye’ye dönmeleri, kalması gerekenlerin ise şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları ve müteyakkız bulunmaları önerilmektedir.

Vatandaşlarımızın, Bakanlığımız ve Beyrut Büyükelçiliğimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları sürekli takip etmeleri tavsiye edilmektedir. ”

Kaynak: Turizmhaberleri.com

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2469 posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.