Barselona’daki 36 Odalı Hotel Ambit, Google Otel Reklamları ile Yüzde 2.465 Oranında Gelirlerini Artırdı. 0

Barselona’daki 36 odalı Hotel Àmbit, sadece doluluk oranını artırmak yerine dağıtım maliyetlerini en aza indirmeye, brüt işletme kârını en yüksek düzeye çıkarmaya ve getiriyi artırmaya odaklanmış küçük bir aile şirketi. Hotel Àmbit’in dijital varlığı, otele danışmanlık hizmeti veren Mirai tarafından tasarlanan bir web sitesi aracılığıyla rezervasyon oluşturma ve tüketicilerin rezervasyonu kolayca tamamlayabilmelerine yardımcı olma amacını taşıyor.

Ana dağıtım kanalları nispeten yüksek satış maliyetine sahip olduğundan Mirai ve Hotel Àmbit her zaman yeni kanallarla çalışarak maliyetleri azaltmanın yollarını arıyor. Bir Google Otel Reklamları Entegrasyon İş Ortağı olan Mirai, Google Arama Ağı’nı kullanarak Hotel Àmbit’in fiyatlarını ve müsaitlik durumunu tanıtan bir kampanya hazırladı. Ekip daha sonra tıklama başına maliyet modelini kullanarak kampanyayı optimize etti.

Otel Reklamları deneyimimiz oldukça olumlu; oranlar da getiri de yüksek oldu. Reklamlar, dağıtım maliyetlerimizi azaltmamıza yardımcı olan temel bir bileşen.”

Carlos Santos Alameda, Genel Müdür, Hotel Àmbit Barcelona

Bu yaklaşımın avantajları beklentileri fazlasıyla aştı: Otel Reklamları‘nın sağladığı dönüşüm oranı %9,5 iken reklam harcamalarından elde edilen gelir oranı %2.465 oldu. Bu yöntem şimdi markanın genel web sitesi satışlarına %10’a varan oranda katkı sağlıyor. Dahası, Otel Reklamları karşılaştırılabilir dağıtım kanallarına kıyasla %67’ye varan daha düşük satış maliyeti sunuyor.

Bunun nedenlerinden biri de Otel Reklamları‘nda iptal oranının son derece düşük olması (%5 veya daha az). Diğer kanallardan bazıları %50’ye varan iptal oranlarına sahip ve bu durum hem gelir kaybına yol açıyor hem de getiri yönetimini olumsuz etkiliyor.

Otel Reklamları, dağıtım maliyetlerimizi ve dijital seyahat acentelerine bağımlılığımızı azaltarak işletme geliri yerine getiriyi artırmamıza yardımcı oldu,” diyen Genel Müdür Carlos Santos Alameda sözlerini şöyle sürdürüyor: “Google, dijital seyahat acentelerinde olduğu gibi vergiler üzerinden komisyon almadığı için, bu durum kanala ek getiri sağlıyor.”

Hotel Àmbit bundan sonra analizler kullanıp rezervasyonları doğrudan karşılaştırarak yeni analizler üretmeyi planlıyor. Santos, “İleride Otel Reklamları’nı kanal olarak kullanıp doğrudan müşteriler elde etmek ve bunları sadık müşterilere dönüştürerek elimizde tutmak istiyoruz,” diyor.

Kaynak: Think with Google

Kapak Görseli: Agoda

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.