Babalar Günü Seyahat Önerileri

Babalar Günü yaklaşırken, babanıza tüm yılın iş yükünü atabileceği, dinlenip, nefes alabileceği bir hediye sunmak istemez misiniz? Aynı zamanda sizin için de kendinize vereceğiniz bir hediye niteliğindeki yakın yerler listemiz keyifli bir hafta sonu için güzel önerilerle dolu… İşte babalara en güzel alternatif babalar günü hediyesi rotaları….

İğneada


Türkiye-Bulgaristan sınırında, Karadeniz kıyısında bulunan İğneada, etrafındaki muhteşem Langoz ormanlarıyla ünlü. 20 km.’lik bir plaja sahip olan İğneada’da, denize girebilir, trekking yapabilir, balık tutabilir ve oksijen banyosunun keyfini çıkarabilirsiniz. Karadeniz’in mavisi ve Trakya’nın yemyeşil ormanlarını buluşturan bu nefis doğada birçok konaklama seçeneği ve brunch alternatifi mevcut. Özellikle burada balık yemek sizi mutlu edecek detaylardan biri olacak.

Kıyıköy

İstanbul’a İğneada’dan daha yakın olan Kıyıköy, Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı, tarihi ilkçağa değin uzanan sevimli bir balıkçı beldesi. Kartal Çay Bahçesi’nden çekilen deniz, dere ve yemyeşil ormanların olduğu panoramasını mutlaka görmüş olmalısınız. O fotoğraf gerçek…Babanızla çıkacağınız bir Kıyıköy gezisinin size harika bir doğa sunacağına emin olun. Deniz keyfi yapabilir ya da uzun yürüyüşleri tercih edebilirsiniz. Bölgede konaklamak için butik otel, pansiyon ve kamp kurma seçenekleri mevcut. Ayrıca etleri ve manda yoğurdu da denenmesi gereken lezzetlerinden.

Taraklı

İstanbul’dan sadece 2 saat uzaklıktaki Bağdat yolu üzerindeki Taraklı’da sakin bi gezi ile Babalar Günü’nü kutlayabilirsiniz. 19. yy’dan kalma Osmanlı evleri ile tarih kokan bir yer Taraklı… Bolu’ya bağlı olan Taraklı’da bazı evler restore edilip, butik otele dönüştürülmüş. Osmanlı mimarisi taşıyan bu evlerde konaklamak oldukça ilginç bir deneyim olabilir. Tarihi hanlar, hamamlar, camiiler, sanat sokağı gibi klasik bir Osmanlı şehri olan Tarak’lıda nefis gözleme yapan minik dükkanları da gözden kaçırmayın derim.

Yedigöller

Yedigöller için bir orman denizi desek pek yanlış olmaz. Bolu’nun kuzeyinde cennetten bir köşeyi babanıza armağan etmek oldukça güzel bir hediye alternatifi olabilir. Birbirinden güzel 7 gölü ve oksijen dolu doğasıyla Yedigöller görsel bir şölen sunacak size. Bungalov tipi dağ evleri, gruplara özel kiralanabilen göl evleri, pansiyonlar ve tatil köyleri imkanlarıyla da gözde bir kaçış noktası.

Ağva

Ağva hem İstanbul’a çok yakın olması hem de birbirinden farklı seçenekteki brunch ve butik otel seçenekleri ile çok tercih edilen bir bölge. Hem şehre yakın hem de şehirden çok uzakmış hissi veren Ağva’nın nefis kumsalında güneşlenebilir, yüzebilir ve oksijen terapisi yürüyüşler yapabilirsiniz. Doğanın tüm güzellikleriyle baş başa, lezzetli yemekler yiyebileceğiniz bolca restoran da Ağva’nın gözdeleri arasında…

Garipçe

Rumelikavağı ile Rumelifeneri’nin arasında küçük bir köy olan Garipçe, özellikle lezzetli balık yemek ve hafta sonu brunch yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri. Minik bir köy meydanı, kalesi ve balıkçı sandallarıyla size şehirden uzak, huzurlu birkaç saatin garantisini veriyor burası. Hacıosman Metro durağından kalkan İETT’lerle dahi ulaşabileceğiniz yakınlıktaki bu sevimli köyde, teknelerle plaja ulaşabilir ve denize girebilirsiniz. Garipçe, henüz betonlaşmamışken mutlaka babanızla yapacağınız güzel bir kahvaltının adresi olmalı.

Kaynak: Jabiroo

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!